Szalala zabawa trwa… Prawybory w Wieruszowie

…”Szalala zabawa trwa, świat inny wymiar tutaj ma. Szalala zabawa trwa, za frajer dają fant”…

 

 

Zabawa a raczej kampania wyborcza odbywała się pełną parą.   Na  niedzielę 6.10.2019 r. zaplanowano prawybory w Wieruszowie. Frekwencja w gminie Wieruszów na godzinę 12.00 wynosiła 4,3%. Zdaniem niektórych uczestników  burmistrz zrealizował swoje marzenia. Politycy, chociaż szkoda, że  tych z pierwszych stron gazet było bardzo niewielu   zjechali do Wieruszowa, aby prowadzić agitacje wyborczą. Dziwne byłoby to,  gdyby nie skorzystali z nadarzającej się okazji. Burmistrz zorganizował, jak to powiedział przy rozpoczęciu imprezy  zabawę zwaną prawybory, chociaż nie dodał, że  z pieniędzy mieszkaniowców gminy. Czy politycy długo będą pamiętać wspaniałomyślność burmistrza? Trudno powiedzieć. Zobaczymy co będzie dalej.

Impreza rozpoczęła się z półgodzinnym poślizgiem (13.30). Kandydaci do parlamentu, którzy wykupili na scenie czas na swoje wystąpienie zachęcali aby głosować oczywiście na nich. Jako pierwsza głos zabrała Pani Iwona Kaźmierska-Małyska reprezentująca Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej. Po niej kolejni kandydaci z różnych komitetów wyborczych m.in z PSL, Koalicji Obywatelskiej i innych.
Merytorycznego wywiadu dla telewizji udzieliła Joanna Lichocka kandydująca z listy Nr 2 PiS Okręg 11 Sieradz. Towarzyszyli jej: Michał Krzak kandydat na posła do Sejmu RP, Paweł Kaleta również z Okręgu 11 Sieradz, poseł Krzysztof Ciebiada, Paweł Rychlik, Iwona Chadryś – kandydaci do Sejmu RP oraz członkowie i sympatycy z PiS powiatu wieruszowskiego i grupa reprezentująca posła Piotra Polaka.

Pamiętajmy 13 października 2019 roku odbędą się właściwe wybory parlamentarne, które zadecydują o losie naszego kraju. W dniu dzisiejszym 6 października, jak to powiedział burmistrz była to zabawa. Wielu mieszkańców wyrażało swą obawę – czy oby Wieruszów na nią stać?

Kampania wyborcza pełną parą. Trwają prawybory w Wieruszowie. Frekwencja w gminie Wieruszów na godzinę 12.00 wynosiła 4,3%.

Opublikowany przez Ilustrowany Tygodnik Powiatowy Niedziela, 6 października 2019

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

7 odpowiedzi na „Szalala zabawa trwa… Prawybory w Wieruszowie

 1. Elka pisze:

  No cóż Rafał Przybył w mojej opinii to bardzo świetny człowiek od zabawy, mógłby robić za klauna w cyrku, a dopuszczenie go do publicznej kasy skutkuje marnotrawstwem.

 2. Xxx pisze:

  Jak widać tłumów nie ma, zresztą sama frekwencja mówi za siebie. Moim skromnym zdaniem pieniądze wyrzucone w błoto. Politycy za bardzo nie dopisali. Czekam aż dowiemy się ile kosztowała tą zabawa włącznie z wynagrodzeniami urzędników którzy tak chętnie pozowali do zdjęć, w końcu gdzieś słyszałem że władza ma być w rękach ludzi.

  • świadek pisze:

   co do atrakcji to była też niespodziewana pt.”niedaleko pada jabłko od jabłoni” i „przyjedź mamo…” bonanzy ciąg dalszy hi hi

 3. ...... pisze:

  Kolejny sukces ogłosi pewnie Rafał Przybył, no cóż jest to miś na miarę jego możliwości. Poprostu porażka, kilkadziesiąt tysięcy zlotych puszczone w dym.

 4. Elka pisze:

  Myślę, że mieszkańcy pokazali burmistrzowi co sądzą o jego pomysłach za pieniadze ludzi czyli podatników, jakby nie obiecane nagrody, frekwencja nie przekroczyła by 10%.Widzę że Rafał ma problem, jego pomysłów na wydawanie pieniędzy na nie popiera większość mieszkańców.

 5. Jan pisze:

  czy redakcja może sprawdzić ile zapłacił i komu komitet za duży autokar reklamowy olbrzymie stoisko oraz wystąpienia w najlepszym czasie antenowym mi. pana shreka. Powinno być kilka tysięcy.