Turniej tenisa ziemnego w Krążkowach

28 września na kortach w Krążkowach odbyła się impreza tenisowa dla najmłodszych w ramach cyklu turniejów mini  tenisa oraz tenisa ziemnego dla dzieci i młodzieży.

Organizatorem imprezy był Kępiński Klub Tenisowy i Gmina Kępno, która współfinansuje rozgrywki. W konkurencjach i rozgrywkach tenisowych wzięło  udział ponad 40 młodych tenisistów w wieku 6-15 lat. Celem imprezy jest zainteresowanie i  promowanie na terenie naszej gminy wśród  dzieci wspaniałej dyscypliny jaką jest tenis ziemny.

Organizatorzy dla najmłodszych tenisistów przygotowali szereg konkurencji tenisowych, w których młodzi tenisiści mogli zaprezentować swoją szybkość, zwinność, celność i dokładność. W konkurencji „najlepszy forhend” wyróżniona została Julia Domal.

W Konkurencji  „najlepszy bekhend” bezkonkurencyjni  był Stanisław Musiała. Najskuteczniejszy serwis zaprezentowała Maria Siekiera. Najbardziej wszechstronną zawodniczką okazała się Pola Kamińska.

Dla nieco starszych dzieci organizatorzy przygotowali rozgrywki w 4 kategoriach wiekowych.

3 miejsce: Dominik Janicki.

29 września  na korcie w Kępnie i Osinach w ramach cyklu turniejów tenisa ziemnego dla dorosłych rozegrany został deblowy turniej dla seniorów w kategorii +50 lat. Po wielogodzinnych zmaganiach na podium w debla stanęli: 1 miejsce: Piotr Żurecki, Marek Myśliwski, 2 miejsce: Wojciech Leks, Jarosław Jany, 3 miejsce: Witold Lepka, Jarosław Strycharek.

W Kategorii singiel kobiet; 1 miejsce zajęła Karolina Jany, na 2 pozycji uplasowała się Joanna Jajczyk, na najniższym podium stanęła Bogumiła Polak.

Dyplomy, puchary  i upominki triumfatorom wręczyli przedstawiciele  Kępińskiego Klubu Tenisowego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno, Krążkowy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.