CBA w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim

31 października br. doszło do zatrzymania przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego kierownika oddziału cudzoziemców Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi.

Prowadzone przez CBA śledztwo dotyczy przyjmowania korzyści majątkowych w zamian za przyspieszenie procedury legalizacji pobytu i pracy cudzoziemców. W związku z tym, iż Prokuratura postawiła urzędniczce zarzuty korupcyjne a zebrany materiał dowodowy wskazuje – zdaniem śledczych – na duże prawdopodobieństwo, iż podejrzana popełniła zarzucany jej czyn, wojewoda podjął decyzję o niezwłocznym rozwiązaniu stosunku pracy z oskarżoną pracownicą.

Rzeczona decyzja związana jest z polityką przestrzegania wysokich standardów urzędniczych w administracji rządowej wedle których osoba z prokuratorskimi zarzutami nie powinna być członkiem korpusu służby cywilnej. Należy podkreślić, iż w ocenie wojewody łódzkiego na najwyższe potępienie zasługują wszelakie bezprawne czynności podejmowane przez pracowników administracji państwowej, w tym w szczególności działania o charakterze korupcyjnym.

fotografia poglądowa
Ten wpis został opublikowany w kategorii Łódź. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pytek
1 rok temu

A kiedy wreszcie pojawi się w Wieruszowskim?