Husaria nokautuje w OCTAGONIE

Zawodnik Husarii Wieruszów Vasyl Havrylczak stoczył kolejną walkę dla federacji Octagon, organizującej profesjonalne gale w „klatce” na zasadach K1 i MMA.

Podczas 9 miała miejsce również charytatywna zbiórka dla Nadii Szarek, mieszkanki Wielkopolskich Komornik. Nadia ma zaledwie 9 lat i cierpi na skoliozę układową, zespół Silvera – Russella.

W trakcie tej edycji odbyło się 8 walk w tym jedna w obronie zawodowego pasa Mistrza Polski w K1, organizacji WKN (World Kickboxing Network) w wadze ciężkiej wg zasad K1.
Vasyl stoczył walkę w kategorii do 81 kg na kick bokserskich zasadach K1. Przeciwnikiem Vasyla był Dawid Duszek, zawodnik Octagon Tychy, srebrny medalista Pucharu Europy, doświadczony w walkach zawodowych.

Rywal Vasyla nie był w stanie znaleźć recepty na bardzo silne kopnięcia i dobre poruszanie się naszego zawodnika, w efekcie rozbicia low kickami (dolne kopnięcie w udo) przeciwnik został unieruchomiony pod siatką po czym dzieła dokończyły techniki bokserskie i kopnięcia w korpus. Walka zakończyła się poprzez techniczny nokaut w pierwszej rundzie!

Była to druga walka dla Octagonu i druga, którą Vasyl wygrał przez nokaut. W narożniku Vasyla stanął zespół trenerski w składzie: Jacek Piwowar, Wojciech Pisula oraz Marcin Pisula.

Vasylowi kibicowała grupa 50 sympatyków i zawodników Husarii Wieruszów – dziękujemy im bardzo za świetny doping.

Dziękujemy bardzo naszemu partnerowi, firmie Wędlinka za wsparcie i pomoc w organizacji wyjazdu na galę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ostrów Wielkopolski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.