Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada w Publicznym Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Wieruszowie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

 

W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.
Przedszkolaki w tym dniu przyszły w barwnych i kolorowych strojach przedstawiających postacie z bajek. Wzięły udział w bajkowym spotkaniu w czasie którego opowiadały o swoich ulubionych bajkach. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek: dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały postacie bajkowe na podstawie charakterystycznych rekwizytów i obrazków. Bawiły się doskonale, szczególnie podczas zabaw: „Zatrute jabłko”, „Zabawa z krzesłami”, „Zabawa z Kłapouszkiem”, „Taniec na gazecie”. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.
Światowy Dzień Postaci z Bajek jest znakomitą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.
Małgorzata Gawlik-Gattner

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments