„Patoklimaty” w Szkole Podstawowej w Kierznie i Donaborowie

Profilaktyk z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie mówił o szkodliwości działania narkotyków i dopalaczy w Szkole Podstawowej w Kierznie i Donaborowie. Działania profilaktyczne mają na celu dotarcie do jak najszerszego grona młodych osób i uświadomienie ich, że środki odurzające niosą za sobą szkody oraz tragedie.

Celem ogólnopolskiej kampanii pod nazwą „Narkotyki i dopalacze zabijają” jest dotarcie do jak najszerszego grona młodych osób oraz uświadomienie ich o szkodliwości działania na organizm człowieka dopalaczy oraz narkotyków. Dlatego też policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie przez obecny rok szkolny będą prowadzić pogadanki z młodzieżą szkolną z terenu całego naszego powiatu.

W miniony tygodniu profilaktyk z kępińskiej Policji wraz z dzielnicowym rejonu V Gminy Kępno, spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Kierznie i Donaborowie. Policjanci rozmawiali z uczniami na temat szkodliwości działania środków odurzających na organizm człowieka. Funkcjonariusze dokładnie omówili negatywne skutki, jakie wynikają z zażywania substancji obcego pochodzenia i nieznanym składzie. Także zaznaczyli, że nie warto ulegać namowom innych i eksperymentować, bo może skończyć się to tragicznie. Prócz aspektu zdrowotnego uczniowie usłyszeli także kwestię prawną, a dokładnie co grozi za posiadanie środków odurzających oraz ich rozpowszechnianie.

KPPKępno
Ten wpis został opublikowany w kategorii Donaborów, Kierzno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments