Remont budynku OSP w Ludwinowie

Zakończone zostały prace związane z realizacją zadania pn. „Remont budynku OSP w Ludwinowie służący jako centrum Kultury”.

 

 

Całkowity koszt realizacji tego zadania to 66 214,07 zł w tym 62 368,00 zł dofinansowano ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich za lata 2014-2020 tj. w ramach pod działania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” w zakresie budowa lub przebudowa ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej lub kulturalnej”.

Zrealizowana inwestycja polegała na rozebraniu istniejącej konstrukcji dachowej, utylizacji płyt dachowych z eternitu, wykonaniu więźby dachowej, przemurowaniu kominów z cegły klinkierowej oraz ułożeniu nowego pokrycia dachowego z blachodachówki.

Przeprowadzony remont pozwolił zmodernizować nie tylko salę OSP w obiekt kulturalny, ale również wpływa pozytywnie na ochronę środowiska naturalnego. Usunięcie szkodliwych płyt azbestowych oraz wybudowanie drożnych przewodów kominowych w dużym stopniu wpłynęło na zmniejszenie emisji pyłów i gazów szkodliwych dla zdrowia i środowiska. Nastąpiła poprawa komfortu i warunków życia społeczności lokalnej miejscowości Ludwinów oraz wszystkich osób korzystających z zmodernizowanego obiektu kulturalnego.

uglubnice.com.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ludwinów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.