Święto Patrona Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie

8 listopada odbyły się uroczystości z okazji święta Patrona Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie, które wpisywały się w obchody  101. rocznicy Święta Niepodległości.

 

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele p.w. Nawiedzenia NMP w Wieruszowie-Podzamczu, którą odprawił ks.prał. Henryk Orszulak, a homilię wygłosił ks.kan Jan Bednarek.

Po mszy uczestnicy uroczystości udali się pod pomnik Niepodległości, gdzie zostały przez delegacje złożone wieńce i wiązanki kwiatów. Następnie kolumna udała się do szkoły podstawowej im. Józefa Piłsudskiego na część oficjalną i artystyczną.

Opublikowany przez Piotr Kołodziejczyk Piątek, 8 listopada 2019

 

Uroczysta akademia z okazji Święta Narodowego rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły na halę sportową, a następnie zebrani wraz z chórem odśpiewali Hymn Państwowy.

Opublikowany przez Piotr Kołodziejczyk Piątek, 8 listopada 2019

Mariusz Moska, dyrektor szkoły powitał wszystkich przybyłych gości. Podczas szkolnego święta byli obecni: Stefan Pietras- wicestarosta powiatu wieruszowskiego, Marta Siubijak-wiceburmistrz Wieruszowa, przewodniczący Rady Miasta Adam Śpigiel, Czesław Wróblewski, Mirosław Jakubczyk, Adam Musiała – członek zarządu pow. wieruszowskiego, Mariusz Dychto- radny powiatu wieruszowskiego, Komendant PSP bryg. mgr inż. Maciej Dzielecki, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji, nauczyciele emeryci, którzy przez lata tworzyli społeczność szkolną, przyjaciele szkoły, media i zaprzyjaźnione instytucje.

Podczas akademii zostały wręczone nagrody dla uczniów, którzy brały udział w konkursach z okazji Święta Niepodległości.

W dalszej części uroczystości miała miejsce słowno-muzyczna część artystyczna  w wykonaniu uczniów.
Z satysfakcją zauważamy, że  każdego roku uroczystość z okazji Święta Patrona Szkoły jest przygotowywana perfekcyjnie.

Piotr Kołodziejczyk

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.