Szklarka Mielęcka – Zderzenie 4 pojazdów na trasie S8

W środę 06.11.2019 około godziny 01:32 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kępnie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu samochodu ciężarowego z 3 samochodami na 97 km trasy S8 w kierunku Wrocławia. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z OSP Szklarka Mielęcka OSP Kępno oraz JRG Kępno.

Po przybyciu na miejsce pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że w zdarzeniu brały udział 4 pojazdy: dwa samochody osobowe w tym pojazd patrolu S8, samochód dostawczy oraz samochód ciężarowy z naczepą. Żadna z osób biorących udział w zdarzeniu nie zgłaszała dolegliwości. Na potrzeby działań zablokowano dwa pasy jezdni w kierunku Wrocławia.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w uszkodzonych pojazdach oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Uczestnicy zdarzenia zostali przebadani przez przybyły na miejsce zdarzenia zespół Pogotowia ratunkowego. Żaden z uczestników zdarzenia nie wymagał hospitalizacji. Po zakończeniu czynności prowadzonych przez Policję udrożniono ruch na trasie w kierunku Wrocławia.

Przyczyny zdarzenia ustala KPP w Kępnie.

Źródło KP PSP Kępno
Ten wpis został opublikowany w kategorii Szklarka Mielęcka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.