Szkoły w Drożkach i w Wielkim Buczku zostaną zlikwidowane?

W środę odbyła się sesja Rady Gminy Rychtal. Większością głosów radni przegłosowali uchwały o zamiarze likwidacji szkół w Drożkach i Wielkim Buczku.

 

Swoje niezadowolenie z takich decyzji wyrażali obecni na posiedzeniu mieszkańcy tych miejscowości. Choć wójt gminy Rychtal – Adam Staszczyk, przedstawił w uzasadnieniu szczegółowe wyliczenia, to mieszkańcy apelowali, by nie traktować ich dzieci pod względem ekonomicznym. Zdaniem włodarza, gminy zwyczajnie nie stać, aby utrzymywać te dwie placówki. Zapewniał on także, że planowana reorganizacja nie pogorszy warunków do nauki i nie ograniczy powszechnej dostępności do szkoły.

Od nowego roku szkolnego placówki w Drożkach i Wielkim Buczku mają funkcjonować jako filie Szkoły Podstawowej w Rychtalu. Przeznaczone mają być dla klas I-III i oddziałów przedszkolnych. Zarówno w Drożkach jak i w Wielkim Buczku planuje się utworzenie oddziałów, które mają funkcjonować przez 9 godzin dziennie.

Uchwała podjęta przez radnych dotyczy jedynie zamiaru likwidacji szkół. Szanse, by odwrócić tę sytuację są raczej zerowe. Jednak mieszkańcy tych miejscowości z pewnością będą walczyć o swoje do ostatniej chwili.

pwr.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Rychtal. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.