Wypadek drogowy z udziałem rowerzystki w Wieruszowie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Wieruszowie z udziałem rowerzystki. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do wypadku drogowego doszło 5 listopada 2019 roku przed godziną 6:00 na ulicy Polnej w Wieruszowie. Z wstępnych ustaleń wynika, że kierująca rowerem, 60 – letnia mieszkanka Wieruszowa w wyniku nieprawidłowo wykonanego manewru skrętu, uderzyła w wyprzedzającego ją opla, którym kierował 37 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego. W wyniku wypadku rowerzystka z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierujący tymi pojazdami w chwili wypadku byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia. Czynności nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Wieluniu.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze policja apeluje :

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz udzielaniu pierwszeństwa przejazdu. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju pojazdu szczególnie kiedy zapada zmrok. Rozważmy też podróż pojazdem zwłaszcza wielkogabarytowym w czasie silnych podmuchów wiatru. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami. Apelujemy również do rodziców i opiekunów o sprawowanie właściwej opieki nad dziećmi i osobami w podeszłym wieku.

asp.sztab. Damian Pawlak
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.