Andrzejki w Publicznym Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Wieruszowie

28 i 29  listopada  w Publicznym Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Wieruszowie, jak co roku odbyły się andrzejki.  Specjalnie na tę uroczystość została przygotowana niezwykle magiczna sceneria, która spotęgowała przeżywanie przez dzieci zaplanowane wróżby, konkursy i zabawy. Wszystkie przedszkolaki były bardzo ciekawe tego, co je spotka w przyszłości. Dzieci poznały tradycje ludowe i wróżby andrzejkowe przekazywane z pokolenia na pokolenie.  Spotkanie rozpoczęło się krótkim wprowadzeniem, podczas którego dzieciom została przypomniana legenda o wróżbach. Pojawiła się także wróżka.
Wróżby – zabawy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Było wychodzenie bucików za próg, rzut kostką szczęścia, dzieci dowiadywały się także, kim będą w przyszłości. Przedszkolaki przebijały serca, aby poznać imię przyszłej żony lub męża.
Podpatrywanie przyszłości zakończyło się wspólną zabawą przy muzyce i śpiewaniem znanych piosenek. Wszystkie przedszkolaki były bardzo zadowolone, pełne energii, wesołe, zaciekawione wszystkimi zabawami.

Małgorzata Gawlik-Gattner

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.