Dzień Wolontariatu

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to ustanowione przez ONZ święto mające zwróć uwagę na tych, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas oraz energię aby wesprzeć pozytywne zmiany w otaczającym ich świecie – lokalnych społecznościach, środowisku, czy miejscu pracy.

 

Z roku na rok odsetek osób zaangażowanych w różne formy wolontariatu rośnie. Powód tej rosnącej popularności jest bardzo prosty – wolontariat przynosi obopólne korzyści, wśród których dla osób czynnie zaangażowanych wymienić można zwiększenie poczucia przynależności i życiowego celu, czy zdobywanie nowych umiejętności. Badania wskazują tez na wyższą samoocenę oraz pewność siebie wśród wolontariuszy w stosunku do osób nie angażujących się społecznie.

Co ważne, obecnie wolontariat potrafi przyjąć wiele różnych form, co zdecydowanie ułatwia wszystkim chętnym znalezienie celu, w którego realizację mogliby się zaangażować. Wybór odpowiedniego programu, w którego wsparcie przyszły wolontariusz szczerze wierzy, jest kluczem do sukcesu całego przedsięwzięcia, dlatego firma wspiera swoich pracowników w angażowaniu się w różnorodne programy, aby każdy z nich mógł znaleźć coś dla siebie.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.