Kronika Policyjna KPP w Wieruszowie

Najnowsze wiadomości z KPP w Wieruszowie

 

 

Groźna kolizja drogowa na S 8 w Nowym Ochędzynie
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie wyjaśnili okoliczności kolizji drogowej, do którego doszło na drodze ekspresowej S 8 w Nowym Ochędzynie w gminie Sokolniki. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.
Do tej kolizji drogowej doszło 25 listopada 2019 roku około godziny 18:20 na 119 km. drogi ekspresowej S 8 w Nowym Ochędzynie. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący skodą fabia, 22 – letni mieszkaniec Kielc, nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w osobowego nissana, który „dachując” uderzył w skarpę przydrożnego pobocza. Nissanem w chwili zdarzenia kierował 47 – letni mieszkaniec Częstochowy. W wyniku tej kolizji, kierujący oraz dwoje pasażerów skody z niewielkimi obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Uszkodzone zostały również pojazdy uczestniczące w tym zdarzeniu. Kierujący pojazdami w chwili tej kolizji byli trzeźwi. Kierowca skody za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany przez policjantów mandatem karnym. Ruch pojazdów w miejscu tego zdarzenia przez ponad dwie godziny odbywał się jednym pasem.
Po raz kolejny apelujemy do kierowców o zachowywanie ostrożności na drogach, głównie o dostosowanie prędkości do panujących warunków ruchu, co jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych.

„Zostań Niebieskim Mikołajem” – wspólnie wybiegajmy pomoc maluchom
14 grudnia 2019 roku Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi organizuje Charytatywny Bieg dla Domu Małego Dziecka w Łodzi pod hasłem .„Zostań Niebieskim Mikołajem”. Po wcześniejszej rejestracji czekamy na starcie o godz. 11:00 w Lesie Łagiewnickim przy ul. Wycieczkowej 86 w Łodzi (Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym). Bieg odbędzie się na dystansie: 2,5 km i 5 km. Każdy może wspomóc podopiecznych tego wyjątkowego Domu przynosząc najbardziej potrzebne przedmioty takie jak środki higieniczne , odzież, żywność, pampersy , środki czystości itp. /lista w załączeniu/
W biegu mogą uczestniczyć WSZYSTKIE OSOBY, które poprawnie dokonają zgłoszenia za pośrednictwem strony internetowe https://www.time4s.pl/zapisy.html
Rejestracja będzie możliwa od  29 listopada 2019r. Limit miejsc wynosi 300 osób.
Szykuje się kolejne  wydarzenie , w którym łączymy aktywne działania z pomaganiem. Integracja, zdrowie i dobroczynność w jednym !
Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w tym  przedsięwzięciu!!!
Każdy może zostać MIKOŁAJEM !

Nie bądźmy obojętni na wychłodzenia organizmu !
Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!
Jak co roku, w chwili gdy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

Z danych opublikowanych przez Ministerstwo  Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, wynika, iż zdiagnozowano w lutym 2019 roku  30 330 osób bezdomnych.
Okres jesienno – zimowy to czas, kiedy policjanci podczas patroli zwracają szczególną uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki. Każdego roku monitorujemy sytuację tych osób, sami oferujemy pomoc każdemu, kto jej potrzebuje – odnajdując takie osoby zawsze proponujemy przewiezienie ich do ośrodków, w których jest ciepło, gdzie mogą zjeść ciepły posiłek i przespać się w normalnych warunkach.
W tym szczególnym czasie na przełomie 2017/2018 doszło do 83 zgonów z wychłodzenia natomiast w analogicznym okresie 2018/2019 do 73 zgonów.
Jednym z najczęstszych a zarazem najbardziej mylnych mitów jest ten, że na rozgrzewkę najlepszy jest alkohol. To nieprawda. Faktycznie przez chwilę osoba pijąca czuje ciepło, to jednak za chwilę jej organizm jest jeszcze bardziej narażony na wyziębienie. Dużym niebezpieczeństwem jest wychodzenie na zewnątrz będąc pod wpływem alkoholu. Wystarczy chwila nieuwagi, śliska, nierówna nawierzchnia i można się potknąć, wywrócić i nie mieć siły się podnieść. Wtedy o tragedię nietrudno. Dlatego też nie należy przechodzić obojętnie obok osób po alkoholu podczas silnych mrozów. Pamiętajmy, ze wymagają one od nas szczególnej pomocy – człowiek nietrzeźwy zdecydowanie szybciej traci ciepło.
Zwracamy się z apelem aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Zgłoszenia można przekazywać pod numerami telefonów 997, 112 lub pogotowia ratunkowego. Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie.
Pamiętajmy, jeden telefon może uratować czyjeś życie !

Służymy dla Ciebie, mamy swoje prawa!
Policjanci. Strażacy. Ratownicy medyczni. Trzy rożne zawody, ale cel wspólny: niesienie pomocy. Często jednak, kiedy my ratujemy, inni bezprawnie nas atakują. Z myślą o zwiększeniu świadomości obywateli w zakresie ochrony prawnej przysługującej funkcjonariuszom publicznym podczas wykonywania obowiązków służbowych przygotowaliśmy spot „Służymy dla Ciebie, mamy swoje prawa!”.
Tematyka filmu dotyczy takich artykułów kodeksu karnego, jak: zniesławienie, znieważenie, naruszenie nietykalności cielesnej czy czynna napaść na funkcjonariusza lub wywieranie wpływu na czynności urzędowe. Nasza kampania wskazuje i przypomina, że agresywne zachowania obywateli podlegają odpowiedzialności karnej. Szanujmy swoje prawa!

Opracował:
Oficer prasowy
KPP w Wieruszowie
asp. sztab. Damian Pawlak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Wieruszowski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.