Poznaj miasto z wieruszowskim koziołkiem

W Wieruszowie ruszyła gra miejska. To nowy sposób na poznanie miasta zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Obecnie w 10, a docelowo w 12 miejscach można znaleźć wizerunek kozy, wierszyk który wygrał w ubiegłorocznym konkursie zorganizowanym przez urząd oraz zasady gry.

 

Każda z kóz ma swoje imię oraz zawód lub zainteresowanie. W czasie gry dowiadujemy się o historii miasta, obiektów, osób, ale również o rodzie Wieruszów-Kowalskich – potomków założyciela Wieruszowa.

Zasady gry są proste. Należy wejść na stronę www.gra.wieruszow.pl, przeczytać prolog i wybrać jedną z dostępnych tras. Następnie przeczytać opis o danym miejscu i zeskanować kod QR za pomocą aplikacji, która udostępni pytanie. Po udzieleniu poprawnej odpowiedzi otrzymujemy opis następnego miejsca i podpowiedź gdzie je znaleźć. Po dotarciu do ostatniego punktu, wyświetli się kod, dzięki któremu będzie można w Urzędzie Miejskim odebrać nagrodę.

Fragment prologu:
Myślisz, że znasz Wieruszów? Przejdziemy się na krótki spacer po moim mieście i pokażę ciekawe miejsca! Przedstawię Ci moich członków rodziny i znajomych. Nasza kozia paczka jeszcze Cię zaskoczy! Uważnie obserwuj skwery, ulice i budynki. Dzięki temu poprawnie rozwiążesz wszystkie zadania. Bezpiecznie poruszaj się po naszym mieście. Koniecznie zaproś do zabawy znajomych!

Na pierwszą podróż szlakiem wieruszwskiej kozy udały się dzieci z Przedszkola nr 1 w Wieruszowie w asyście Klementyny i Klemensa – maskotek miasta.

Inicjatorem powstania gry miejskiej jest Sebastian Gwiazdowski. Opracowanie informatyczne – Marcin Joniak. Scenariusz i opracowanie: Wydział Promocji i Rozwoju Urzędu Miejskiego, Sebastian Gwiazdowski, Stanisław Synowiec, Wiktoria Olek.
Projekt „Wieruszowski Koziołek na bursztynowym szlaku” dofinansowano w ramach programu „Mikrogranty dla organizacji z województwa łódzkiego 2019-1 na realizację Projektu Lokalnego”, realizowanego przez Łódzki Akcelerator Obywatelski, finansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020 oraz budżetu Gminy Wieruszów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.