Radostów na Termach w Uniejowie

30 listopada br. 56 mieszkańców Sołectwa Radostów uczestniczyło w wyjeździe na Termy w Uniejowie zorganizowanym w ramach projektu pt. „Plum, plum z Radostowa do Uniejowa”.

 

Celem projektu realizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich w Radostowie Pierwszym było podniesienie aktywności sportowej wśród mieszkańców, oswojenie ich z wodą oraz zachęcenie do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia.
Podczas 3 godzinnego pobytu na termach mieszkańcy korzystali z prozdrowotnych właściwości uniejowskiej solanki, która szczególnie duże uznanie znajduje wśród osób cierpiących na reumatyzm, dyskopatię, nerwobóle oraz schorzenia o podłożu laryngologicznym. Po zakończeniu kąpieli wszyscy udali się na ciepły posiłek. Wspólny wyjazd na termy przyczynił się do integracji mieszkańców miejscowości oraz propagowania właściwości prozdrowotnych miejsc takich jak Termy w Uniejowie. Uczestnicy wyjazdu deklarowali chęć kontynuowania takich wyjazdów, dzięki czemu projekt przyczynił się do kształtowania właściwych postaw prozdrowotnych. W przyszłości mieszkańcy chętnie będą wyjeżdżać na baseny i zachęcać innych do tego typu aktywności sportowej.
Projekt dofinansowano w ramach Programu Mikrogranty „Łódzkie na plus” 2019 realizowanego przez Centrum OPUS, finansowanego ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego oraz Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bolesławiec, Radostów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.