Kolejny sukces uczniów z Lututowa

Słynny menedżer Liverpoolu, Bill Shankly, powiedział kiedyś „Jeśli sądzicie, że piłka nożna jest sprawą życia i śmierci, to się mylicie. To jest coś znacznie poważniejszego”.

 

To na pierwszy rzut oka śmieszne i pozbawione sensu zdanie nabiera głębi kiedy funkcjonuje w środowisku gdzie piłka nożna odgrywa ważną rolę w życiu młodych ludzi. Często jest okrutna, niesprawiedliwa, nudna, kontuzjogenna… Ale to wszystko składa się na całość, która zawładnęła milionami osób na świecie. Wiadomym jest, że nie każdy piłkarz zaprezentuje piękną grę i nie każde spotkanie jest sportowym spektaklem, ale zawsze podczas gry znajdzie się coś wspaniałego, chociaż jeden moment, dla którego warto trenować. Taką radość z gry i poszerzania swoich umiejętności pokazali uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego z Lututowa zajmując I miejsce w półfinałach Mistrzostw Szkół Rolniczych w piłce nożnej halowej. Zawody odbyły się 13 stycznia 2020 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bogdańczowicach w powiecie kluczborskim.
Skład naszej reprezentacji: Pijanka Dominik, Bednarski Tobiasz, Janas Jarosław, Kubonik Patryk, Kałuziński Jakub, Salamon Kacper, Przybył Radosław, Konieczny Kacper. „Team” do zawodów przygotował i poprowadził nauczyciel wychowania fizycznego Adam Okolewski, który sam jest aktywnym zawodnikiem piłki nożnej i może być przykładem, że to pasja na całe życie. Nasi uczniowie ciężką pracą, ale przede wszystkim niezwykłymi umiejętnościami pokazali iż są gotowi by zaprezentować się w kolejnym etapie tj.: finale Mistrzostw Polski Szkół Rolniczych. Brawo drużyno ręce same składają się do oklasków! Jeszcze raz gratulujemy!
E. Okolewska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.