Koronika policyjna

Wiadomości z Komendy Powiatowej Policji

 

 

 

1. Policjanci zabezpieczyli wizytę Prezydenta RP
Pełną mobilizacją wykazali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. Ich głównym zadaniem było zapewnienie bezpieczeństwa Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej, który odwiedził mieszkańców Lututowa. Profesjonalne działania funkcjonariuszy i współpraca m.in. z Służbą Ochrony Państwa i Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi sprawiły, że wizyta Głowy Państwa odbyła się bez żadnych zakłóceń.
Wizyta najważniejszej osoby w Państwie, to spore wyzwanie i pełna mobilizacja dla służb. Kilkudziesięciu policjantów, m.in. sztabu policji, oddziałów prewencji, ruchu drogowego, pirotechników, kryminalnych, przewodników psów i antyterrorystów zaangażowanych było w zabezpieczenie wizyty Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, który odwiedził Lututów w powiecie wieruszowskim. Prezydent wizytował Lututów w związku z uroczystościami związanymi z nadaniem praw miejskich.
Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Kościele pw. Św. Piotra i Pawła w Lututowie. Następnie Prezydencka kolumna prowadzona przez funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa i policjantów bezpiecznie dotarła do Lututowa, gdzie Prezydent Andrzej Duda złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary zbrodni katyńskiej. Po wygłoszonym w auli miejscowej szkoły podstawowej przemówieniu, Prezydent spotkał się z zaproszonymi na uroczystość gośćmi oraz licznie przybyłymi mieszkańcami. Dzięki mobilizacji policyjnych sił i jednoczesnej koordynacji działań, wizyta Głowy Państwa przebiegła spokojnie i bez zakłóceń. Przez cały dzień policjanci w ścisłej współpracy m.in. z Służbą Ochrony Państwa, czuwali głównie nad bezpieczeństwem Prezydenta RP, ale również dbali o bezpieczeństwo zaproszonych gości i wszystkich, którzy przybyli na uroczystości związane z nadaniem praw miejskich dla Lututowa. Działania mundurowych opierały się również na wystawieniu posterunków regulacji ruchem na wcześniej wyznaczonych skrzyżowaniach, aby w odpowiednim czasie zapewnić zamknięcie ruchu kołowego i pieszych na trasie przejazdu kolumny Prezydenckiej. Po spotkaniu z mieszkańcami, Prezydent Andrzej Duda bezpiecznie opuścił Lututów i województwo łódzkie i przemieścił się na teren województwa wielkopolskiego.

2. Wpadł z narkotykami podczas kontroli drogowej
Wieruszowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. 40 – latek wpadł w ręce funkcjonariuszy podczas kontroli drogowej w Galewicach. Podejrzany już usłyszał zarzut w tej sprawie. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
18 stycznia 2020 roku tuż po północy na ulicy Polnej w Galewicach, policjanci wieruszowskiej „prewencji” zauważyli na parkingu uruchomionego vw passata. Wewnątrz pojazdu siedział mężczyzna, który na widok policyjnego radiowozu zaczął nerwowo się zachowywać. W tej sytuacji policjanci postanowili sprawdzić co jest powodem takie stanu rzeczy. Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 40 – latek. Mężczyzna unikał kontaktu wzrokowego z mundurowymi, a z wnętrza pojazdu wydobywał się specyficzny zapach. Wszystko wskazywało na to, że siedzący za kierownicą może posiadać narkotyki. Podejrzenia policjantów potwierdziły się. W kontrolowanym pojeździe, funkcjonariusze znaleźli susz roślinny. Już wstępne badanie zabezpieczonej substancji potwierdziło, że jest to marihuana. Łącznie policjanci zabezpieczyli prawie 20 gramów suszu tego narkotyku. W tej sytuacji mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty posiadania środków odurzających. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia. Od zatrzymanego została pobrana krew do badań które wykażą, czy kierował pojazdem pod działaniem środków odurzających. Postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

Opracował :
Oficer prasowy
KPP w Wieruszowie
asp. sztab. Damian Pawlak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Koronika policyjna

  1. Oficer sil powietrznych pisze:

    Panowie w gratuluje, ale male pytanie, czy kazdy policjant na stanowisku ma wymagany angielski na poziomie sredniozaawansowanym, nsczelnicy i komendant zaawansowany, w wojsku tak bo inaczej cywil. Do tego wysokie normy czasowe z wf co roku, jezeli nie to komisja lekarska i cywil,. Ponad to kazdy awans, szczegolnie oficerow to zmiana garnizonu i miejsca pracy {patrz rodzina} i aby awansowac np. Z putonowego na sierz. To 3 miesieczny stacionarny kurs, na mjr kurs 4 miesieczny plus studia podyplomowe. Tak wiec wasza sluzba na wsi, gdzie praktycznie przez cala kariere nie zmienia sie miejsca pracy i zamieszkania to pikus.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.