Nowe nazwy ulic w Lututowie

Zakończyły się konsultacje społeczne z mieszkańcami Piasek, Jeżopola i Zygmunotwa. Spotkania dotyczyły nadania nazw ulic dla tych miejscowości. Więcej o sytuacji pisaliśmy TUTAJ.

 

Pierwszą dyskusję przeprowadzono z mieszkańcami Piasek. To, co zasługuje na uwagę, to z pewnością bardzo wysoka frekwencja i duże zainteresowanie tematem. Mieszkańcy spodziewali się, że urzędnicy z góry narzucą im swoją decyzję. Taka sytuacja przełożyła się początkowo na wiele opinii, także tych sceptycznych. W wyniku kulturalnej i merytorycznej dyskusji ustalono nazwę dwóch ulic. Główna nazywać się będzie ul. Piaski. Natomiast boczna, sąsiadująca z pomnikiem, otrzyma nazwę ul. Powstańców Styczniowych 1863 r.

Drugie spotkanie z mieszkańcami Jeżopola i Zygmuntowa odbyło się we wtorek. W głosowaniu zdecydowano, że będzie jedna główna ulica – jej nazwa to ul. Zygmuntów.

red.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Nowe nazwy ulic w Lututowie

  1. Kartofel pisze:

    Lututów musi mieć jednak kredyt zaufania. Zaczyna miejską przygodę. Jeśli im się uda, będą mistrzami świata. I już bez złośliwości …. tego mistrzostwa im życzę.

    • Z Lututowa pisze:

      Bo ma duzy kredyt zaufania od wyborców. Dobra współpraca rady miejskiej i burmistrza wcześniej rady gminy i wójta dała i daje doskonałe efekty. Czy społeczeństwo to dostrzega. Myślę że tak. Widząc tak duży skok do przodu pozostaje pogratulowac i zyczyć utrzymania poziomu. Jest ok.