Odprawa służbowa Komendy Powiatowej Policji w Kępnie

W środę 15 stycznia w Starostwie Powiatowym w Kępnie odbyła się odprawa służbowa podsumowująca pracę Komendy Powiatowej Policji w Kępnie w 2019 roku. W odprawie wziął udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster oraz przedstawiciele Powiatu Kępińskiego oraz samorządów lokalnych z obszaru powiatu.

Pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Kępnie podinsp. Mirosław Wiśniewski przedstawił poziom realizacji Strategii Wielkopolskiej Policji przez Komendę Powiatową Policji w Kępnie.

Podczas odprawy przedstawiono wyniki pracy kępińskich policjantów. Ogółem w 2019 roku odnotowano 5670 zdarzeń. W kategoriach przestępstw, które są najbardziej uciążliwe dla społeczeństwa tj. kradzież, kradzież z włamaniem, kradzież samochodu, rozbój, bójka i pobicie, uszkodzenia ciała czy uszkodzenie mienia to 2019 rok według policyjnych statystyk okazał się najlepszym rokiem jeżeli chodzi o wykrywalność tych przestępstw. Bolączką pozostaje problem dotyczący kradzieży samochodów, gdzie wykrywalność przestępstw to zaledwie 25%.

W minionych dwunastu miesiącach stwierdzono wzrost ilości przestępstw narkotykowych. Policja wszczęła 47 spraw w tym obszarze. W wyniku działań zabezpieczono do czynności procesowych 5 kilogramów różnego typu środków narkotycznych.

Jeżeli chodzi o zdarzenia na drogach to wzrosła liczba osób śmiertelnych, a także liczba kolizji na drogach powiatu. Zatrzymano 137 nietrzeźwych kierowców i rowerzystów. Jest to liczba zbliżona do poprzedniego roku. Policjanci Ruchu Drogowego w minionym roku ujawnili blisko 6200 wykroczeń, z tego 3250 to przekroczenia prędkości. Administracyjnie prawo jazdy straciło 32 kierowców, a fakultatywnie 90 kierowców.

Na terenie powiatu miało miejsce 798 kolizji – to o 92 kolizje więcej niż w 2018 roku.

Doszło do 26 wypadków drogowych, w których rannych zostało 20 osób, a 14 osób zginęło. Zatrzymano 137 nietrzeźwych kierujących, wystawiono 6227 mandatów z czego 3247 dotyczyły przekroczenia prędkości.

Istotnym tematem podsumowania była budowa nowego Posterunku Policji w Trzcinicy z siedzibą w Laskach. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to 2020 rok.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster podziękował samorządowcom za wsparcie zakupu nowych radiowozów.

Za współpracę policjantom dziękowała także Prokuratora Rejonowa w Kępnie, reprezentowana w trakcie odprawy przez prokurator Emilię Mielcarek- Wojciechowską.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Odprawa służbowa Komendy Powiatowej Policji w Kępnie

  1. Oficer sil powietrznych pisze:

    Angielski na poziomie sredino zaawansowanym i zaawansowanym w zaleznosci od stanowiska do tego zaawansowany wf. Panowie ja jestem oficerem sil powietrznych zeby dojsc do st mjr musialem zmienic trzy garnizony wraz z rodzinom do tego dwie misie i 1 na angielskim w lodzi i deblinie oraz 6 miesiecy na kursie na mjr.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.