Policjanci zabezpieczyli wizytę Prezydenta RP

Pełną mobilizacją wykazali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. Ich głównym zadaniem było zapewnienie bezpieczeństwa Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej, który odwiedził mieszkańców Lututowa.

 

Profesjonalne działania funkcjonariuszy i współpraca m.in. z Służbą Ochrony Państwa i Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi sprawiły, że wizyta Głowy Państwa odbyła się bez żadnych zakłóceń.
Wizyta najważniejszej osoby w Państwie, to spore wyzwanie i pełna mobilizacja dla służb. Kilkudziesięciu policjantów, m.in. sztabu policji, oddziałów prewencji, ruchu drogowego, pirotechników, kryminalnych, przewodników psów i antyterrorystów zaangażowanych było w zabezpieczenie wizyty Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, który odwiedził Lututów w powiecie wieruszowskim. Prezydent wizytował Lututów w związku z uroczystościami związanymi z nadaniem praw miejskich.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Kościele pw. Św. Piotra i Pawła w Lututowie. Następnie Prezydencka kolumna prowadzona przez funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa i policjantów bezpiecznie dotarła do Lututowa, gdzie Prezydent Andrzej Duda złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary zbrodni katyńskiej. Po wygłoszonym w auli miejscowej szkoły podstawowej przemówieniu, Prezydent spotkał się z zaproszonymi na uroczystość gośćmi oraz licznie przybyłymi mieszkańcami. Dzięki mobilizacji policyjnych sił i jednoczesnej koordynacji działań, wizyta Głowy Państwa przebiegła spokojnie i bez zakłóceń. Przez cały dzień policjanci w ścisłej współpracy m.in. z Służbą Ochrony Państwa, czuwali głównie nad bezpieczeństwem Prezydenta RP, ale również dbali o bezpieczeństwo zaproszonych gości i wszystkich, którzy przybyli na uroczystości związane z nadaniem praw miejskich dla Lututowa. Działania mundurowych opierały się również na wystawieniu posterunków regulacji ruchem na wcześniej wyznaczonych skrzyżowaniach, aby w odpowiednim czasie zapewnić zamknięcie ruchu kołowego i pieszych na trasie przejazdu kolumny Prezydenckiej. Po spotkaniu z mieszkańcami, Prezydent Andrzej Duda bezpiecznie opuścił Lututów i województwo łódzkie i przemieścił się na teren województwa wielkopolskiego.

asp. sztab. Damian Pawlak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów, Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Policjanci zabezpieczyli wizytę Prezydenta RP

  1. Michał pisze:

    i podziękowanie im za to.