Uwaga mieszkańcy Jeżopola, Piasek i Zygmuntowa

Czy po 15 latach może okazać się, że mieszkamy w miejscowości, która teoretycznie nie istnieje? Okazuje się, że tak. Taka sytuacja dotyczy mieszkańców miejscowości Piaski, Zygmuntów i Jeżopole.

 

W 2005 r. Rada Gminy w Lututowie podjęła uchwałę dotyczącą miejscowości Piaski, Jeżopole, Zygmuntów i Niemojew. Na jej podstawie miejscowości te zostały włączone w struktury terytorialne wsi Lututów. Po 15 latach pojawił się problem. Sytuację obnażyła elektroniczna forma recepty, bowiem okazało się, że miejscowość Piaski nie znajduje się na mapie geograficznej Polski.

Musimy to w trybie natychmiastowym uporządkować – mówi w rozmowie z portalem powiatowy.pl przewodniczący Rady Gminy Lututów Marek Zgadzaj. – W tej chwili roznoszone są powiadomienia dla mieszkańców o zaplanowanych konsultacjach. Docieramy do każdego indywidualnie. Sprawy, z którymi aktualnie występują problemy, zostały uporządkowane tylko w Niemojewie. W pozostałych 3. miejscowościach ludzie żyli w nieświadomości. 

W Piaskach konsultacje dla mieszkańców odbędą się w sali OSP o godz. 19:00. Natomiast w Jeżopolu i Zygmuntowie we wtorek o godzinie 19:00.

Na czwartek zaplanowano sesję nadzwyczajną, podczas której radni podejmą uchwałę w sprawie nadania nazw ulic tym miejscowościom.

red.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Uwaga mieszkańcy Jeżopola, Piasek i Zygmuntowa

  1. Robert pisze:

    „Na jej podstawie miejscowości te zostały włączone w struktury terytorialne wsi Lututów.” Wsi czy już miasta?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.