Wpadł z narkotykami podczas kontroli drogowej

Wieruszowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. 40 – latek wpadł w ręce funkcjonariuszy podczas kontroli drogowej w Galewicach. Podejrzany już usłyszał zarzut w tej sprawie. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

18 stycznia 2020 roku tuż po północy na ulicy Polnej w Galewicach, policjanci wieruszowskiej „prewencji” zauważyli na parkingu uruchomionego vw passata. Wewnątrz pojazdu siedział mężczyzna, który na widok policyjnego radiowozu zaczął nerwowo się zachowywać. W tej sytuacji policjanci postanowili sprawdzić co jest powodem takie stanu rzeczy. Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 40 – latek.

Mężczyzna unikał kontaktu wzrokowego z mundurowymi, a z wnętrza pojazdu wydobywał się specyficzny zapach. Wszystko wskazywało na to, że siedzący za kierownicą może posiadać narkotyki. Podejrzenia policjantów potwierdziły się. W kontrolowanym pojeździe, funkcjonariusze znaleźli susz roślinny. Już wstępne badanie zabezpieczonej substancji potwierdziło, że jest to marihuana. Łącznie policjanci zabezpieczyli prawie 20 gramów suszu tego narkotyku. W tej sytuacji mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty posiadania środków odurzających. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia. Od zatrzymanego została pobrana krew do badań które wykażą, czy kierował pojazdem pod działaniem środków odurzających. Postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

asp. sztab. Damian Pawlak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Galewice. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments