Czytelniczy challenge w Sokolnikach!

Dzieci biorące udział w codziennych zajęciach świetlicowo-czytelniczych zachęcają wszystkich do udziału w czytelniczym wyzwaniu. Co trzeba zrobić?

 

Wystarczy wybrać sobie książkę lub książki i każdego dnia przez 60 dni przeczytać 6 stron (tylko czy aż?). Każdy, kto zechce się dołączyć do naszych milusińskich może w komentarzu wydarzenia na fanpagu biblioteki wstawić zdjęcie czytanej przez siebie książki. Pokażmy, że czytamy bez względu na wiek, stanowisko, poglądy polityczne, upodobania kulinarne itp. Dzieciaki już wybrały sobie lektury. Jak widać dziewczyny stawiają na indywidualne czytanie, a chłopcy uznali, że tylko w grupie podołają wyzwaniu.
Pomysł wyzwania 6/60 pochodzi od Fundacji Edico, do którego przyłączyła się sokolnicka biblioteka i świetlica.
„Siedząc, leżąc, stojąc. W tramwaju, w poczekalni, w łóżku. Na głos, samemu sobie, dziecku. Czytaj 6 stron dziennie przez 60 dni.
Podejmij wyzwanie czytelnicze i każdego dnia na chwilę przenoś się z książką do innego świata. Te krótkie wyprawy zmienią twoje postrzeganie rzeczywistości. Zmienisz się i Ty.
Czytanie to najlepszy sposób na doświadczanie nowego, wszechstronne zdobywanie wiedzy, ćwiczenie koncentracji, rozwijanie wyobraźni i relacji z innymi. Przygotuj się na to, że po 360 dniach te wyprawy wejdą Ci w krew.”
ZAPRASZAMY!
BPGS

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sokolniki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.