Kolejny pijany kierujący traci swoje uprawnienia

W środę 12 lutego br. przed godziną 9 Policjanci Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie zatrzymali do kontroli pojazd, który w ich ocenie nie potrafił utrzymać prawidłowego toru jazdy, kierowca jechał „slalomem”. Jak się okazało, kierujący był pod wpływem alkoholu – wynik badania urządzeniem wskazał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Cała sytuacja miała miejsce w Kępnie na ulicy Poznańskiej, kierujący samochodem osobowym marki opel, 43 letni mieszkaniec gminy Kępno, nie potrafił utrzymać prawidłowego toru jazdy, jak się okazało podczas wykonywanych czynności przez naszych funkcjonariuszy, kierujący prowadził w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało prawie promil alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy i teraz odpowie za to przestępstwo przed Sądem.

Mając na uwadze powyższą sytuację, apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie rozsądku i rozwagi na drodze oraz o bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów. W tym przypadku nikomu nic się nie stało i kolejny nieodpowiedzialny kierowca został wyeliminowany z naszych dróg. Pamiętajmy że sami mamy największy wpływ na bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.