Krajoznawczo odkrywamy region

Grupa pod nazwą „Migafka”,to zgrane grono trzynastu młodych, kreatywnych i pełnych werwy do działania ludzi, uczęszczająca do szkół podstawowych i ponadpodstawowych o podobnych zainteresowaniach i pasjach.

Od stycznia na terenie gminy Galewice realizujemy nasz autorski projekt pt. „KRAJOZNAWCZO ODKRYWAMY REGION” w ramach Programu „Równać Szanse”. Projekt finansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży. Koordynatorem projektu jest Pani Katarzyna Idzikowska-dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie.

Celem projektu jest poznanie lokalnego środowiska, umiejętność pracy w grupie, nawiązanie nowych relacji społecznych, oraz aktywny udział młodzieży w promocji regionu.

Zadaniem wiodącym projektu jest:

-przygotowanie przewodnika turystyczno-krajoznawczego Gminy Galewice,

-oznaczenie najciekawszych miejsc związanych z lokalną historią,

-wyznaczenie spacerowego szlaku turystycznego,

-wykonanie plenerowej tablicy informacyjnej.

Projekt będzie realizowany do czerwca br. W ciągu tego czasu planujemy dodatkowo zorganizować warsztaty fotograficzne, warsztaty z grafiki komputerowej, szkolenie znakarskie z wyznaczania i oznaczania szlaków, wyjazd studyjny oraz zakup programu komputerowego Photoshop. Projekt podniesie naszą samoocenę, wzmocni integrację z lokalnym środowiskiem, zmobilizuje do dalszych wyzwań. Program „Równać Szanse” daje nam możliwość rozwijania swoich zainteresowań i doskonalenie zdobytej już przez nas wiedzy. Daje nam to do czego nasi rówieśnicy z dużych miast mają bezpośredni dostęp a my mieszkańcy małych miejscowości- niekoniecznie. Pozwala nam zetknąć się z problemami, które czekają nas w dorosłym życiu.

Nasze działania zakończymy uroczystym podsumowaniem projektu, na którym odbędzie się promocja przewodnika turystyczno-krajoznawczego, odsłonięcie plenerowej tablicy informacyjnej, prezentacja wystawy prac fotograficznych miejsc turystycznych opisanych w przewodniku, otwarcie spacerowego szlaku turystycznego. Wszystko to odbędzie się w gronie najbliższej rodziny autorów projektu, włodarza miasta i powiatu, radnych, dyrektorów szkół i instytucji działających na terenie Gminy Galewice oraz mieszkańców.

Uczestnictwo w tym projekcie to dla nas wielka szansa. Chcemy pokazać, że nawet w młodym wieku jesteśmy w stanie zdziałać wielkie rzeczy. Pierwsze kroki już za nami. Nawiązaliśmy kontakt z Urzędem Gminy w Galewicach poprzez spotkanie z Wójtem-Panem Piotrem Kołodziejem i mamy nadzieję, że będzie to początek owocnej współpracy. Naszym wspólnym celem jest promocja naszego regionu, a przede wszystkim gminy oraz uświadomienie mieszkańców, że miejsce w którym żyjemy jest atrakcyjne turystycznie, ciekawe i warte poznania. Chcemy sprawić aby miejsce naszego zamieszkania stało się powodem do dumy.

Julia Kubiś
Uczestniczka projektu
galewice.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Galewice. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments