Paulińskie Dni Młodych odbędą się w Wieruszowie

Podczas niedzielnej Mszy Św. w Sanktuarium Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego – paulińskiej parafii zostały wprowadzone symbole Paulińskich Dni Młodych oraz spotkanie organizacyjne.

 

Paulińskie Dni Młodych odbędą się w Wieruszowie od 13 do 19 lipca 2020 r.

Symbolami PDM jest: Krzyż – Ramiona krzyża wieńczą ikony: Matki Bożej Jasnogórskiej, św. Pawła Pustelnika, bł. Euzebiusza, św. Augustyna. Pod lipową rzeźbą Chrystusa znajduje się Logo PDM. Na zaplecku barwy flagi Zakonu i kamień wyjęty z ruin klasztoru św. Krzyża w górach Pilis – kolebki Zakonu. Logo Paulińskich Dni Młodych, które widnieje na świecy – tworzy zarys postaci Maryi z Jezusem z Ikony Jasnogórskiej oraz skrót „PDM” (Paulińskie Dni Młodych). Ale także flaga – w biało czarno żółto zieloną flagę Zakonu Paulinów wpisane są: herb Zakonu, Logo PDM i napis „Paulińskie Dni Młodych.

Zjazd młodzieży organizowany cyklicznie przy klasztorach paulińskich. Spotkanie adresowane jest do ludzi młodych od ostatnich klas podstawowych począwszy do studentów i młodzieży pracującej. Młodzież z duszpasterstw paulińskich w ramach PDM pełni rolę gospodarzy spotkania podejmujących gościnnie swoich rówieśników.

Celem PDM jest Ewangelizacja; Integracja i wspieranie pracy duszpasterskiej z młodzieżą w duszpasterstwach paulińskich. PDM mają stanowić nie tylko okazjonalną formę rekolekcji i wypoczynku, ale także inicjatywę jednoczącą i mobilizującą do współpracy między duszpasterstwami i posługującymi w nich duszpasterzami przez cały rok. Integracja młodzieży poprzez wspólną modlitwę, wypoczynek i budowanie więzi. Dla części młodzieży, zwłaszcza z mniejszych miejscowości, może to być jedną z niewielu możliwości wyjazdu na wakacje wzbogacone o intensywny program duszpasterski. Wiek dorastania i dojrzewania potrzebuje także świadectwa wiary rówieśników. Zjazd różnych grup duszpasterskich połączonych duchowością paulińską ma za zadanie wzmacniać wiarę, budować poczucie wspólnoty i stanowić alternatywę dla codzienności młodych ludzi, którzy trwając przy wartościach chrześcijańskich zostają często osamotnieni, lub wręcz są ośmieszani w swoich środowiskach.
Wspieranie duszpasterstwa powołań. Powołania do naszego Zakonu dojrzewają często wśród różnych młodzieżowych grup duszpasterskich w naszych parafiach, na czele ze służbami liturgicznymi. Istotna w tej kwestii jest ścisła współpraca z Duszpasterstwem Powołań i Wyższym Seminarium Duchownym naszego Zakonu. Prezentowanie i promowanie duchowości i tradycji paulińskiej m.in. poprzez poznawanie nowych grup i bogactwa ich charyzmatów inspirowanych duchem naszego Zakonu oraz różnych klasztorów i związanej z nimi historii Paulinów.

Na program składają się: Eucharystia, jako centrum każdego dnia, Liturgia Godzin, konferencje ojca duchownego i zaproszonych gości, spotkania z Biblią w małych grupach, nocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Można także organizować koncerty zespołów chrześcijańskich, warsztaty liturgiczno – muzyczne, małe formy teatralne inspirowane chrześcijańską duchowością, namioty prezentacji multimedialnych, wycieczki w zależności od specyfiki miejsca i szczegółowego programu duszpasterskiego na dany zjazd.

Więcej szczegółów o spotkaniu będziemy bieżąco informować oraz znajdziecie na stronie: http://www.pdm.paulini.pl 

Piotr Kołodziejczyk

Ten wpis został opublikowany w kategorii OO.Paulini, Religia, Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.