Policjanci odzyskali luksusowe audi

Wieruszowscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o udział w kradzieży luksusowego audi. Do tego przestępstwa doszło w nocy z 8 na 9 lutego 2020 roku w Bolesławcu, w powiecie wieruszowskim.

Funkcjonariusze odzyskali utracony pojazd, którego wartość oszacowano na ponad 330 tysięcy złotych. Podejrzani już usłyszeli zarzuty w tej sprawie. Za przestępstwo kradzieży, oszustwa i paserstwa w tym przypadku, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu wszyscy podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

9 lutego 2020 roku wieruszowscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży audi RS 5 w Bolesławcu, w powiecie wieruszowskim. Na miejscu kryminalni ustalili, że 8 lutego br. 36 – letni mieszkaniec Łodzi, wypożyczył pojazd w Warszawie. Policjanci ustali również, że łodzianin podróżując tym samochodem zatrzymał się w Bolesławcu, gdzie w nocy doszło do kradzieży luksusowego audi. Wieruszowscy śledczy pracując na tą sprawą ustalili, że 36 – letni użytkownik audi, może mieć związek z tym przestępstwem. W tej sytuacji policjanci zatrzymali podejrzewanego. Mężczyzna usłyszał już zarzut oszustwa. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

10 lutego br. wieruszowscy śledczy, przy współpracy z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Miliczu oraz właścicielem skradzionego audi, namierzyli ukryty w okolicach Milicza pojazd. Funkcjonariusze odzyskali skradzione audi oraz zatrzymali do dyspozycji prokuratora 29 – letniego najemcę złodziejskiej „dziupli”. Za przestępstwo paserstwa umyślnego, grozi kara do 10 lat więzienia.

Dalsze działania wieruszowskich mundurowych w tej sprawie, pozwoliły również na ustalenie trzeciego z podejrzewanych o udział w tym przestępczym procederze. 48 – letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego został zatrzymany 12 lutego. Podejrzany również usłyszał zarzut paserstwa umyślnego w tej sprawie.

Jeszcze tego samego dnia, wieruszowscy stróże prawa, przy ścisłej współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi, zatrzymali kolejnego amatora cudzej własności, mogącego mieć związek z tą sprawą. 38 – letni mieszkaniec Łodzi usłyszał zarzut paserstwa. Wartość rocznego audi, wstępnie oszacowano na ponad 330 tysięcy złotych.

Decyzją sądu wszyscy podejrzani zostali tymczasowo aresztowani. Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie i sprawdzają, czy podejrzani byli już wcześniej notowani za podobne przestępstwa.

asp.sztab. Damian Pawlak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bolesławiec. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.