Pożar w bloku

Do pożaru przed godziną osiemnastą doszło w bloku na os.Fabrycznym w mieszkaniu na drugim piętrze. Trzy osoby zostały ranne i zostały przewiezione do szpitali.

 

Wieruszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności pożaru, do którego doszło w jednym z bloków mieszkalnych w Wieruszowie. W wyniku tego zdarzenia poparzeniu uległy trzy osoby. Apelujemy o zachowywanie ostrożności przy obchodzeniu się z ogniem, oraz o dbałość w przedmiocie drożności przewodów i kominów wentylacyjnych.
Do tego zdarzenia doszło 11 lutego 2020 roku około godziny 17:30 na osiedlu Fabryczna w Wieruszowie. Na drugim piętrze bloku mieszkalnego, z nieustalonej do chwili obecnej przyczyny ogień zajął infrastrukturę korytarza. W wyniku pożaru rozległych poparzeń ciała doznały trzy osoby, kobieta i mężczyzna w wieku 31 lat oraz 11 – letnie dziecko. Osoby te zostały przetransportowane do szpitala. Całe drugie piętro tego bloku, decyzję funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie zostało wyłączone z użytkowania i zabezpieczone przez wieruszowskich policjantów. Funkcjonariusze w ramach prowadzonego śledztwa, przy współpracy z specjalistą z dziedziny pożarnictwa ustalają przyczynę i okoliczności tego zdarzenia. Apelujemy do mieszkańców o zachowywanie ostrożności przy obchodzeniu się z ogniem, oraz o dbałość w przedmiocie drożności przewodów i kominów wentylacyjnych !

Asp.sztab. Damian Pawlak
rzecznik prasowy KPP

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.