Przebudowa mostu w Podbolesławcu potrwa… około 2 lat!

Most na rzece Prośnie w miejscowości Podbolesławiec doczeka się przebudowy. Dzięki inwestycji jego nośność ma wzrosnąć do 40 ton. Jednak sprawa nie taka łatwa i prosta jak może się wydawać.

 

Wprowadzona czasowa organizacja ruchu polegająca na wprowadzeniu ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną z pewnością jest utrudnieniem dla mieszkańców i wszystkich podróżujących tą trasą.

Wprowadzenie czasowej organizacji ruchu wiąże się z wykonaniem zalecenia wynikającego z ekspertyzy stanu technicznego mostu oraz koniecznością jego ochrony przed nadmiernym przeciążeniem. Jednocześnie zarządca drogi powiatowej przypomina, że na moście obowiązuje zakaz przejazdu pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 20 ton.

Wprowadzona czasowa organizacja ruchu obowiązywać będzie do czasu wykonania przebudowy mostu podnoszącej jego nośność do 40 ton. Szacunkowy koszt przebudowy mostu wynosi ok. 5 mln zł. Jego sfinansowanie będzie wymagało pozyskania przez powiat środków z funduszy zewnętrznych, pomocy ze strony zainteresowanych samorządów terytorialnych oraz wygospodarowania w budżecie powiatu wymaganego poziomu środków własnych. Przewidywany okres realizacji inwestycji – około 2 lata.

Wszystkich uczestników ruchu drogowego prosimy o zachowanie ostrożności oraz przestrzeganie ograniczeń wprowadzonych przez zarządcę.

red.
www.powiat-wieruszowski.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Podbolesławiec. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.