Dachował na „podwójnym gazie”?

Wieruszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności kolizji drogowej, do której doszło w Gumnisku, w gminie Sokolniki. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

 

Do dachowania opla agili doszło 24 marca 2020 roku po godzinie 16 – tej na drodze serwisowej w sąsiedztwie drogi ekspresowej S 8 w miejscowości Gumnisko. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący oplem agila, 17 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do dachowania. W wyniku tego zdarzenia kierujący nie doznał obrażeń ciała, uszkodzeniu uległ natomiast pojazd uczestniczący w tej kolizji.

Po badaniu policyjnym alkomatem okazało się, że 17 – latek, który mógł kierować oplem, miał w organizmie ponad promil alkoholu i nie posiadał prawa jazdy. Policjanci w ramach prowadzonego postępowania wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień, grozi kara grzywny.

Asp. sztab. Damian Pawlak
Ten wpis został opublikowany w kategorii Gumnisko. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.