Myślą o służbie w Policji?

Policjanci z wieruszowskiej Komendy Policji spotykają się z młodzieżą w szkołach ponadpodstawowych. Funkcjonariusze opowiadają o swojej pracy i o tym dlaczego warto zostać policjantem.

4 marca 2020 roku policjant z wieruszowskiej komendy Policji spotkał się z młodzieżą w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie. W trakcie spotkania asp. sztab. Damian Pawlak przekazał informacje na temat naboru do służby w Policji, wymogów formalnych oraz postępowania kwalifikacyjnego. Przekazał również, że noszenie munduru to zaszczyt i honor oraz mnóstwo satysfakcji z niesienia pomocy innym.

Podobne spotkania z młodzieżą odbyły się już 29 stycznia i 26 lutego br., podczas których policjanci omówili szczegóły związane z rekrutacją, wymogi jakie musi spełnić każdy kandydat oraz odpowiadali na pytania zainteresowanych.

Podczas policyjnych prelekcji młodzież z zaciekawieniem wysłuchuje również informacji na temat problematyki środków odurzających, bezpieczeństwa w ruchu drogowym i ważnej roli elementów odblaskowych a także zagrożeń związanych z aktywnością w „sieci”. Nie brakuje również tematów związanych z odpowiedzialnością prawną za wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń.

Asp. sztab. Damian Pawlak
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments