Przebudowa drogi Laski – Laski Borek – Trzcinica

Postępują prace związane z przebudową drogi powiatowej na odcinku Laski – Laski Borek – Trzcinica. Realizacja zadania inwestycyjnego możliwa jest dzięki pozyskanym przez Powiat Kępiński środkom w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Z uwagi na rozległy zakres inwestycji, jak również duże natężenie ruchu drogowego w tym rejonie powiatu prace drogowe podzielono na kilka etapów, tak by ograniczyć utrudnienia, a kierowców skierować na możliwe objazdy.

Obecnie prace związane z przebudowa drogi koncentrują się na ostatnim odcinku, stanowiącym wjazd do miejscowości Trzcinica. Na wyłączonym z ruchu odcinku prowadzone są roboty ziemne i kanalizacyjne. Korzystne warunki pogodowe pozwalają wykonawcy na sprawne prowadzenie wszelkich niezbędnych robót.

Warto przypomnieć, że wszystkie prace związane z inwestycją mają zakończyć się zgodnie z umową do 30 września br. Wykonawcą prac wyłonionym przez Powiat Kępiński w postępowaniu przetargowym jest Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „LARIX” Sp. z. o. o z siedzibą w Lublińcu.

Wartość prac zgodnie z podpisaną umową wyniesie 11.469.332,22 złotych, 80% tej kwoty tj. 9.175.465,00 złotych stanowi dofinansowanie pozyskane przez Powiat Kępiński ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostałą część wydatków tj. 20% pokryją w ramach współpracy Powiat Kępiński oraz Gmina Trzcinica.

Zakres rzeczowy zadania „Przebudowa drogi powiatowej nr 5692P Mroczeń – Laski Borek i 5688P Laski Borek – Wielki Buczek na odcinku od km 5+113,15 km 7+489,68 w miejscowościach Laski i Trzcinica w gminie Trzcinica” zakłada przebudowę: jednego odcinka drogi powiatowej 5692P (Laski – Laski Borek) oraz jednego odcinka drogi powiatowej 5688P (Laski Borek – Trzcinica).

Drogi powiatowe 5692P i 5688P to kluczowe połączenia drogowe stanowiące główny dojazd do miejscowości z obszaru gmin Trzcinica i Rychtal. Przedmiotowa inwestycja w całości realizowana będzie na terenie gminy Trzcinica. Inwestycja obejmuje: przebudowę odcinków dróg powiatowych 5692P i 5688P o łącznej długości 2250 mb. o szerokości pasa ruchu 3,0 mb, przebudowę 3 skrzyżowań, przebudowę 55 zjazdów, budowę 4 zatok autobusowych i 9 przejść dla pieszych. Dodatkowo w obrębie przebudowywanych odcinków dróg powiatowych powstanie ciąg pieszo-rowerowy o łącznej długości 2223 mb.

powiatkepno.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Laski, Trzcinica. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
TdP
1 rok temu

Amatorzy kolarstwa szosowego się ucieszą, bezpieczniej, z dala od ruchliwej drogi, mniej defektów związanych z kołami, piękne widoki, jeszcze żeby przeprowadzono kontrolę stanu nawierzchni od m. Wielki buczek w str. m. Sadogóra, Proszów aż do m. Dziedzice, dziękować za remonty