Strażacy będą przemawiać do opornych

Dziękujemy wszystkim tym, którzy w tym trudnym okresie zachowują się odpowiedzialnie – tak za siebie jak i za innych. Niestety nie mamy wpływu na zachowania osób, które mimo jednoznacznie tragicznych obrazów zza (jeszcze) naszych granic – patrz: choćby Włochy, nadal w sposób lekki podchodzą do zagrożenia jakim jest koronawirus, narażając na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i nas wszystkich.

Nie jesteśmy w stanie być w każdym miejscu – tam, gdzie możemy (place zabaw i miejsca przypisane gminie) wieszamy prośby i ostrzeżenia. Nie możemy a nawet nie chcemy stawiać zasieków – liczymy na zrozumienie oraz na to, że białoczerwona taśma powinna być wystarczającym sygnałem ostrzegawczym. Mimo to – mogąc liczyć zawsze na naszych strażaków ochotników (zawodowców także) – informujemy, że na naszych ulicach pojawią się wozy z komunikatami głosowymi. W końcu to grupa z największym zaufaniem społecznym. Poniżej treść jaką usłyszycie z megafonów.

Szanowni Mieszkańcy Gminy Wieruszów!

Zwracamy się do Państwa z gorącą i stanowczą prośbą o dalsze stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych i epidemiologicznych. Stan zagrożenia trwa nadal i przybiera na sile. Ignorowanie wskazówek dotyczących radykalnego ograniczenia spotkań i kontaktów z innymi osobami, to ściąganie na siebie i na swoich najbliższych ryzyka groźnego zachorowania, mogącego skutkować ostrymi i często nieodwracalnymi powikłaniami a nawet śmiercią! Apelujemy – jeśli to możliwe – o pozostanie w domach! ZOSTAŃ W DOMU! POZOSTAŃ PRZY ZDROWIU I ŻYCIU!

wieruszow.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.