Żołnierze Wyklęci Obudźcie Polskę

4. marca 2020 roku w 15 Sieradzkiej Brygadzie Wsparcia Dowodzenia odbył się VII Finał Regionalnego Konkursu „Żołnierze Wyklęci Obudźcie Polskę”.

 

 

Laureaci pierwszego etapu tegoż konkursu w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Lututowie w osobach; Mikołaj Sibiak – uczeń klasy I BT, Natalia Spałek – uczennica klasy IV HTF, Patryk Kamiński – uczeń klasy III BT, Krystian Olejnik – uczeń klasy III BT, Maciej Siwik – uczeń klasy I BT, Jakub Piaskowski – uczeń klasy I MTP zmierzyli się po raz kolejny z zadaniami konkursowymi. Etap regionalny, tak jak etap szkolny odbywa się pod patronatem łódzkiego oddziału IPN. Organizatorem konkursu jest Poseł na Sejm RP Piotr Polak, a osobą koordynującą Pani Dorota Więckowska – Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego.

W zmaganiach konkursowych wzięło udział ponad 40 uczniów ze szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych z Wielunia, Pajęczna, Sieradza, Wieruszowa i Lututowa, którzy walczyli o zakwalifikowanie się do etapu wojewódzkiego. Wśród 6 Laureatów etapu regionalnego jest nasz uczeń Mikołaj Sibiak (I klasa Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki), któremu serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim, który odbędzie się 30 marca 2020 roku w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.

Ten etap konkursu to nie tylko rywalizacja i walka o najlepsze wyniki, ale również atrakcje dla młodzieży na terenie sieradzkiej jednostki wojskowej, do których należały: zwiedzanie „Sali Tradycji” i ciekawy wykład na temat historii jednostki sieradzkiej, spacer po terenie obiektu, możliwość sprawdzenia swoich umiejętności strzeleckich na symulatorze „Śnieżnik” i na „rozgrzewkę” pyszna grochówka wojskowa z polowej kuchni.

Przez kilka godzin znaleźliśmy się pod nadzorem wojskowym i poczuliśmy atmosferę tego miejsca. To było bardzo ciekawe doświadczenie, a spędzony aktywnie czas na pewno nie należy do straconych.

Dorota Maciejewska
Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments