Kierował mimo sądowego zakazu

Dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Kępnie zatrzymali w miejscowości Krążkowy pojazd marki vw, którym kierował mieszkaniec gminy Kępno pomimo orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Tucholi zakazu prowadzenia pojazdów na okres 24 – miesięcy.

We wtorek 28 kwietnia 2020 roku po godzinie 18 w miejscowości Krążkowy, dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Kępnie zatrzymali pojazd marki vw. Jak się okazało podczas wykonywania czynności służbowych kierowca jechał pomimo orzeczonego przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Mężczyzna teraz przed Sądem odpowie za niestosowanie się do zakazu i grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kępnie.

W tym samym dniu przed godzina 20 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w miejscowości Laski zatrzymali do kontroli pojazd marki suzuki, którym kierowała 23 – letnia mieszkanka Trzcinicy. Przyczyną kontroli było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 64 km/h. Kobieta jechała z prędkością 114 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Kierująca straciła prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące, została ukarana wysokim mandatem karnym wraz z systemem punktowym.

KPP Kępno

Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Kępiński. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.