Mail do Redakcji – „Czy otrzymałam zabójczą kopertę”?!

Dzisiaj tj. 29 kwietnia 2020 roku z Gminy Wieruszów otrzymałam pismo wysłane listem poleconym dot. zmiany wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Myślę, że takie pismo przekazane Poczcie Polskiej z Gminy Wieruszów otrzymało wielu, jak nie wszyscy mieszkańcy posesji.

Na myśl przyszły mi słowa Tomasza Grodzkiego marszałka Senatu X kadencji, który w swoim „orędziu” nazwał koperty wyborcze – „zabójczymi kopertami”. Czym zatem różni się pismo podpisane Burmistrz Rafał Przybył dostarczone przez Pocztę Polską z Urzędu Miejskiego w Wieruszowie od pakietu wyborczego?! Na tym przykładzie mogę się odnieść również do produkcji filmowych na kanale YouTube tugazeta, gdzie w jednym z nich Przybył wciela się w listonosza/kamikaze, który dostarcza pakiety wyborcze.
W pierwszej bodajże produkcji z tego cyklu burmistrz do wyborców i polityków przemówił z trumny.

Czy to mnie śmieszy? Nie. Czuję zażenowanie, bo to zdaje się jedyny taki przykład w regionie „aktorskich poczynań” osoby piastującej tak ważny i poważny urząd.
Pomijając jego kontrowersyjne zachowanie czytałam w mediach jego wypowiedź a nawet pismo do jednego z lokalnych tytułów, że nie udostępni rejestru wyborców Poczcie Polskiej.

Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński wysłał list do samorządów, że przekazanie rejestru wyborców Poczcie Polskiej to obowiązek.

Zatem w mojej opinii posypią się zawiadomienia do prokuratury o ograniczenie prawa do wyborów i przekroczenie swoich kompetencji. Osobiście złożę takie zawiadomienie, jeśli moje dane nie zostaną udostępnione Poczcie Polskiej, tym samym zostanie ograniczony mój udział w wyborach. Na portalach społecznościowych pojawiają się propozycje aby takich włodarzy zastąpić komisarzami i wyciągnąć konsekwencje prawne. Chciałabym, aby rząd i partia rządząca wprowadziła ten na razie pomysł w życie. Ludzie oczekują konkretnych działań, bo niektórzy naprawdę czują się bezkarni. To nie jest koncert życzeń, że pewne osoby nie życzą sobie udostępnienia swoich danych w rejestrze wyborców. Nie ma takiego prawa przez osobę prywatną aby wpływała na to czy urząd ma nie udostępniać, bo oni sobie nie życzą. Ja sobie życzę wygrania w totolotka. Czy obywatel ma prawo nie być wpisany do rejestru? To jest obowiązek gminy wpisać każdego obywatela do rejestru. W tej sytuacji jest to tylko podpinanie się pod sytuację. To jest obowiązek urzędu stworzyć rejestr na aktualny stan osób zameldowanych. Życzenia osób, które sobie nie życzą moim zdaniem są bezpodstawne, urząd nie może takich życzeń spełniać. Tworzenie rejestrów wyborczych jest obligatoryjne, tutaj życzenia obywateli nie mają nic do rzeczy, jest zameldowany i ma prawo do prawa wyborczego. To regulują przepisy wyborcze.
Nie wyobrażam sobie aby ograniczono mi prawo wyborcze.

Dane do wiadomości redakcji

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

24 odpowiedzi na „Mail do Redakcji – „Czy otrzymałam zabójczą kopertę”?!