Pracownicy Przedszkola szyją maseczki ochronne dla mieszkańców gminy

Pracownicy Przedszkola szyją maseczki ochronne dla mieszkańców gminy.

 

 

Z inicjatywy Pani Marzeny Rejman – dyrektor Publicznego Przedszkola w Czastarach, od piątku 17.04.2020 r. pracownicy tego przedszkola szyją specjalne maseczki, które mają chronić przed koronawirusem. Wcześniej zakupiono specjalne materiały, gumki, zabrano z domu maszyny do szycia, a bezpośrednia produkcja ruszyła w sali, w której zazwyczaj przeprowadzane są zajęcia z przedszkolakami.

Maseczki będą przekazane najszybciej jak tylko się da mieszkańcom gminy Czastary. Od poniedziałku powinna już ruszyć dystrybucja maseczek, o której szczegółach mieszkańcy będą informowani na bieżąco.

Wykorzystując zaangażowanie, chęci i siły pracowników przedszkola zaoszczędzona zostanie kwota blisko 20.000 zł, jaka musiałaby być przeznaczona na zakup maseczek dla mieszkańców gminy.

„Łącząc przyjemne z pożytecznym staramy się nieść pomoc gdy jest taka potrzeba. Mamy sytuację wyjątkową i widząc to, co się dzieje nie tylko w naszej gminie, wpadliśmy na pomysł uszycia maseczek ochronnych – powiedziała Marzena Rejman – dyrektor przedszkola w Czastarach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Czastary. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.