WNIOSEK O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI PUBLICZNEJ wysłany do burmistrza Wieruszowa

W związku z otrzymanym mailem do Redakcji, w którym autor porusza bardzo istotne sprawy m.in. w jaki sposób burmistrz pomoże  przedsiębiorcom z Gminy Wieruszów wysłaliśmy   dzisiaj do UM WNIOSEK O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI PUBLICZNEJ – treść poniżej.

Komu i w jaki sposób pomoże burmistrz chce wiedzieć nie tylko autor ale i Redakcja. Wczoraj i dzisiaj mieliśmy wiele kontaktów w tej sprawie. Rozmówcy popierają autora  maila do Redakcji. Ponadto  Mieszkańcy chcą wiedzieć, jak działa urząd w czasie pandemii, co robi burmistrz oprócz nagrywania filmów w trumnie. Jaki jest wkład Urzędu Miejskiego w Wieruszowie i samego burmistrza w walce z koronawirusem na naszym terenie?

 

Wieruszów dn. 03.04.2020 r.

Ilustrowany Tygodnik Powiatowy
98-400 Wieruszów
Nowa 2A
Tel. 517 960 768
wieruszow@powiatowy.pl
www.powiatowy.pl

Gmina Wieruszów/Rafał Przybył burmistrz

WNIOSEK O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI PUBLICZNEJ

Na podstawie art. 2 ust. 1 i art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. Nr 112, poz. 1198 z późn. zm.) 23.03.2015 r. proszę o udostępnienie informacji publicznej w następującym zakresie:

Na podstawie art. 14 ust. 1 powołanej ustawy, wnoszę o udostępnienie informacji bez zbędnej zwłoki (14 dni) na adres mailowy jw.

– Proszę się odnieść do Maila do Redakcji, jaki otrzymaliśmy wczoraj.

„Szanowni Państwo
W związku z zaistniałą sytuacją epidemii w naszym kraju, i związanych z tym problemów, strat ponoszonych również przez przedsiębiorców naszej Gminy, oraz bardzo trudnej sytuacji w jakiej nagle znalazło się wielu ludzi i przedsiębiorców, którzy tu płacą swoje podatki.
Zwracam się do Waszej redakcji z prośbą o uzyskanie za Waszym pośrednictwem informacji od Pana Burmistrza, czy Gmina podjęła jakieś działania lub czy zamierza je podjąć, ewentualnie kiedy, które będą wsparciem dla nas i pozwolą nam zminimalizować ponoszone straty.
Pan Burmistrz, jak można zauważyć ostatnio jest bardzo aktywny i chętnie wypowiada się w mediach na temat problemów z epidemią koronawirusa, ale ani razu nie wypowiedział się na temat ewentualnej pomocy ludziom, czy przedsiębiorcom.
Czy zapomniał o ludziach, którzy tu płacą podatki, których ta epidemia dotknęła i stoją na skraju bankructwa, lub już zbankrutowali. Proszę zadać te pytania Panu Burmistrzowi i opublikować odpowiedź.
Z poważaniem przedsiębiorca”. (Dane osobowe do wiadomości redakcji.)

Czekaliśmy, że burmistrz odniesie się do maila Mieszkańca, tak jak to czyni na portalu swojej byłej (niebyłej?) żony, ba zabiera nawet głos w komentarzach.

Nie zajął pan, wobec tego czekamy na odpowiedź bez zbędnej zwłoki. Prosimy ponadto, aby w treści odpowiedzi nie było „wycieczek osobistych”, pomówień ani ubliżania.

Na podstawie art. 14 ust. 1 powołanej ustawy, wnoszę o udostępnienie informacji bez zbędnej zwłoki (14 dni) na adres mailowy jw.

Eugeniusz Tomaszek
zastępca Redaktora naczelnego
Ilustrowany Tygodnik Powiatowy
i powiatowy.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Elka
9 miesięcy temu

Droga redakcjo, ciekawi mnie jak pracują zdalnie pracownicy gminy, czy wynoszą dokumenty z urzędu, jak się ma do tego RODO, przy tak nieodpowiedzialnym burmistrzu jakim jest moim zdaniem Rafał Przybył, mam obawy o ochronę swoich danych osobowych, jak również innych mieszkańców i podatników.

Anonimowo
9 miesięcy temu

Ha ha ha nie odpowie on w trumnie jest. Dla niego to czas na show . On tym żyje, listy do biskupów, apele do kościoła, pozsmyksl szkoły, targowiska. ALE SAM SIE NIE ZAMKNĄŁ. O NIE PRZEPRASZAM ZAMKNĄŁ SIE W TRUMNIE!!! Przedsiębiorcy na co wy liczycie a kiedy to burmiszcz się wami przejmował. Gdyby się wami przejmował i zależało by mu na Was to nie tak wyglądał by budżet gminy.