Funkcjonowanie przedszkola, oddziałów i punktów przedszkolnych w Gminie Galewice

Informuję, że do 10 maja 2020 roku placówki w Gminie Galewice będą nieczynne.

 

 

Szanowni Państwo. Postawione kryteria zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 30 kwietnia 2020 r. przebywania dzieci w placówkach wymagają przygotowania i trudno jest na dzień dzisiejszy spełnić nałożone rygory sanitarne.Na chwilę obecną wraz z dyrektorami szkół i przedszkola przeprowadzamy analizę bezpiecznego otwarcia i działalności placówek. Jednocześnie prosimy rodziców dzieci o przekazanie informacji dyrektorom placówek o zapotrzebowaniu na w/w opiekę.

Baza lokalowa naszych placówek w stosunku do wymogów rozporządzenia już dziś przedstawia obraz, że tylko część dzieci będzie mogła powrócić do zajęć przedszkolnych. Zgodnie z wytycznymi pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Informację o tym, czy przedszkole, oddziały i punkty przedszkolne w Gminie Galewice zostaną ponownie uruchomione i w jakim okresie, zostanie podana niezwłocznie.

Wójt Gminy
Piotr Kołodziej

galewice.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Galewice. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments