[Kępno] Punkt pobrań drive-thru dostępny w weekend

Kępno będzie czwartym przystankiem dla moblinego punktu poboru wymazów. Wcześniejsze lokalizacje to Krotoszyn, Kalisz i Ostrów Wielkopolski. Taką wiadomość podczas dzisiejszej konferencji podał wojewoda wielkopolski – Łukasz Mikołajczyk.

W dniach 23-24 maja w Kępnie pojawi się samochodowe centrum pobrań prób COVID-19 test and go. Póki co, nie wiadomo ile dokładnie osób zostanie przebadanych.

Jak przyznał wojewoda, kolejnym miejscem na mapie miał być Pleszew, jednak dynamicznie rozwijająca się sytuacja z rozprzestrzenianiem się wirusa, zmusiła władze do podjęcia decyzji o pojawieniu się mobilnego centrum diagnostycznego w Kępnie. – Jesteśmy tam, gdzie zagrożenie jest szczególnie duże – dziś jest to południowa Wielkopolska. W związku z tym pragnę poinformować, że nasze kolejne drive-thru postanowiłem skierować w trybie specjalnym do Kępna, w którym w ostatnich dniach dynamicznie wzrosła liczba zakażeń – mówił podczas konferencji Łukasz Mikołajczyk.

Do tej pory pobrano już 418 próbek do badań od pracowników firmy meblarskiej w Jankowach. Aktualnie z tego ogniska 153 osoby mają wynik dodatni. Aż 80 proc osób przechodzi chorobę bezobjawowo i podejmują leczenie w warunkach izolacji domowej. Dzisiaj żołnierze WOT przeprowadzają pobór prób do badań od ponad 500 osób zatrudnionych w zakładzie.

Najprawdopodobniej punkt znajdować będzie się na parkingu przed krytą pływalnią w Kępnie lub przed kinem „Sokolnia”.

fot. Wielkopolski Urząd Wojewódzki
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments