Otwarcie przedszkola i oddziału przedszkolnego w Gminie Czastary

W minioną środę rząd dał zezwolenie na podjęcie działalności opiekuńczej w przedszkolach, pozostawiając jednak ostateczne rozstrzygnięcie w tej sprawie samorządom.

 

Zgodnie z komunikatem ogłoszonym przez Premiera Mateusza Morawieckiego w dniu 29 kwietnia 2020 r., organy prowadzące placówki oświatowe mają możliwość otwarcia żłobków, przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych od 6 maja 2020 r.

Zważywszy na nadal istniejące zagrożenie epidemiczne, musimy postępować bardzo rozważnie i optymalnie przygotować się do przyjęcia dzieci oraz realizacji wytycznych, jakie trzeba spełnić, by zapewnić bezpieczeństwo wychowankom, ich rodzicom oraz pracownikom przedszkola i oddziału przedszkolnego.

Mając na uwadze maksymalną ochronę zdrowia naszych najmłodszych podopiecznych i ich opiekunów zobowiązałem dyrektorów przedszkola i oddziału przedszkolnego, aby przeprowadzili wśród rodziców indywidualne konsultacje – poznali ich potrzeby i obawy związane z możliwością otwarcia przedszkoli. Przede wszystkim, musimy mieć wiedzę o tym, ilu rodziców chciałoby obecnie posłać swoje dzieci do przedszkola i oddziału przedszkolnego. Należy przy tym pamiętać o wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Zdrowia, zgodnie z którymi pierwszeństwo w zorganizowaniu opieki przedszkolnej i żłobkowej będą miały dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu.

Uwzględniając obowiązujące obecnie ograniczenia, które mają na celu niedopuszczenie do rozprzestrzenienia się wirusa Covid-19, otwarcie przedszkoli wymaga wielu działań organizacyjnych. W tej chwili pracujemy nad procedurami, sprawdzamy, jakie mamy możliwości w związku z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego oaz Ministra Edukacji Narodowej. Jak tylko będzie mieli konkretne informacje, podamy wszystkie szczegóły. Komunikat o terminie otwarcia przedszkola i oddziału przedszkolnego w Gminie Czastary zostanie podany z kilkudniowym wyprzedzeniem na Facebooku gminy, stronie internetowej gminy oraz ogłoszony w poszczególnych placówkach.

Wójt Gminy
Dariusz Rejman
Ten wpis został opublikowany w kategorii Czastary. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.