40-latek oszukiwał metodą „na wnuczka”

Wspólna akcja policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu pozwoliła zatrzymać mężczyznę podejrzanego o oszustwa metodą „na wnuczka. To 40-letni mieszkaniec Poznania.

Zatrzymanie było wynikiem współpracy funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zajmujących się oszustwami metodą na tzw „wnuczka”. Z ustaleń śledczych wynikało, że w grudniu 2019 roku, do starszej mieszkanki Bralina zadzwoniła kobieta podająca się za jej córkę. Rozmówczyni twierdziła, że ma problemy ponieważ spowodowała wypadek i potrzebuje pieniędzy po które zgłosi się inna osoba.

W wyniku śledztwa oraz współpracy funkcjonariuszy udało się wytypować oraz zatrzymać 40-letniego mieszkańca Poznania, który odebrał od starszej kobiety pieniądze w kwocie 80,000 złotych. Podejrzany decyzją Sądu Rejonowego w Kępnie został już tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP Kępno
Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Kępiński. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.