Oto wielka tajemnica wiary

Tegoroczna procesja Bożego Ciała w Wieruszowie miała inny charakter.

 

 

W Sanktuarium Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego wyruszyła  po Mszy Św. o 9:30 procesja wokół kościoła   z czterema stacjami. W samo południe  procesja wyruszyła na rynek wieruszowski, gdzie odśpiewano suplikację „Święty Boże” i hymn Te Deum laudamus „Ciebie Boga wysławiamy”. Zostało udzielone  błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na cztery strony miasta.

W parafii p.w św. Stanisława procesja eucharystyczna miała miejsce po sprawowanej każdej mszy św. wokół kościoła.

W parafii NMP w Podzamczu – Wieruszów Msza św. o godz. 10.00 była transmitowana. W kościele we mszy uczestniczyło wielu wiernych, podobnie jak w procesji do czterech ołtarzy usytuowanych wokół kościoła.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa –  to najważniejsze święto liturgiczne w Kościele katolickim dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, obchodzona jest w Polsce w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego. Jest świętem nakazanym. Po raz pierwszy uroczystość obchodzona była w Leodium (Liège) w 1246, a w 1317 ustanowiona, jako święto dla całego Kościoła zachodniego. W Polsce zostało wprowadzone przez biskupa Nankiera na synodzie w Krakowie w 1320. Zewnętrzną formę święta stanowią procesje prowadzone do 4 ołtarzy. Procesyjnie przenoszona jest monstrancja z Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie udzielane jest uroczyste błogosławieństwo sakramentalne.

 Ten wpis został opublikowany w kategorii diecezja kaliska, OO.Paulini, Religia, Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.