Pismo Okręgowego Inspektora Pracy w Poznaniu w sprawie popularyzacji „Apelu Głównego Inspektora Pracy do Rolników” w środowisku wiejskim

Szanowni Państwo Redaktorzy

Przekazuję Państwu apel Głównego Inspektora Pracy, skierowany do rolników
o przestrzeganie w tym szczególnym czasie epidemii koronawirusa podstawowych zasad związanych z zapewnieniem bezpiecznego i zdrowego środowiska pracy, także związanego z zapewnieniem opieki i bezpieczeństwa dzieciom przebywającym w gospodarstwach.

Czas zbliżających się żniw to okres wzmożonych prac, którym towarzyszy szereg zagrożeń związanych z obsługą maszyn, pracą na wysokości, jak i transportem plonów. Ceną pośpiechu, zmęczenia, nieuwagi czy lekceważenia zasad bezpiecznej pracy może być kalectwo, a nawet śmierć. Wśród ofiar tych wypadków są także dzieci.

Wyrażam przekonanie, że szeroka popularyzacja załączonego apelu może przyczynić się do stosowania przez rolników zasad bezpieczeństwa podczas prac w polu i obejściu, lepszej organizacji prac, zachowania rozsądku.

Powyższy apel można pobrać ze strony Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu https://poznan.pip.gov.pl

bezpośredni link do strony umożliwiający pobranie apelu: https://poznan.pip.gov.pl/pl/wiadomosci-lokalne/110816,apel-wieslawa-lyszczka-glownego-inspektora-pracy-do-rolnikow.html

Ponadto informuję, że na stronach Państwowej Inspekcji Pracy: www.pip.gov.pl oraz www.bhpwrolnictwie.pl dostępne są materiały na temat zasad bezpiecznej i higienicznej pracy oraz bezpieczeństwa dzieci na wsi. Stąd też zachęcam wszystkie osoby związane ze środowiskiem wiejskim do korzystania z materiałów edukacyjnych i instruktażowych, które dostępne są pod wskazanymi adresami.

Wierzę, że zarówno przesłany apel do rolników, jak i materiały będą pomocne w popularyzacji zawartych w nich zasad, a przestrzeganie zaleceń przyczyni się do tego, aby tegoroczne żniwa i jednocześnie czas wakacyjnego wypoczynku dla dzieci minęły bezpiecznie.

z poważaniem

p. o. Okręgowy Inspektor Pracy

Paweł Ciemny

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments