Spowodował kolizje, nie zatrzymał się do kontroli …. był nietrzeźwy

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego namierzyli osobowe volvo, którego kierujący spowodował kolizje a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Podczas próby zatrzymania kierujący znacznie przyspieszył nie reagując na wyraźne sygnały do zatrzymania.

W dniu 24 czerwca br. około godziny 21.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie został poinformowany telefonicznie o zdarzeniu drogowym w m. Jankowy. Ze zgłoszenia wynikało, że nietrzeźwy mężczyzna kierując samochodem osobowym marki Volvo uderzył w zaparkowany pojazd a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.

Dyżurny od razu w rejon miejsca zdarzenia zadysponował partol Ruchu Drogowego. Po kilku minutach funkcjonariusze w miejscowości Biadaszki zauważali osobowe volvo i przy użyciu sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych próbowali zatrzymać kierującego, który na ich widok nie zatrzymał się a następnie na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w opłotowanie posesji oraz budynek gospodarczy. Jak się okazało kierującym był 35 letni mieszkaniec gminy Baranów. Kierujący został przetransportowany do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań. Pojazd został odholowany na parking strzeżony.

35 letni mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Kępno
Ten wpis został opublikowany w kategorii Jankowy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.