„Zaczarowane Piosenki” dla Wojtusia – online

1 czerwca w Gminnym Centrum Kultury w Bolesławcu o godz.17.00 rozpoczął się koncert online dla Wojtusia Howisa z Galewic, który zmaga się z SMA. Do rozpropagowanej na dużą skalę akcji zbierania środków na leczenie chłopca, od pewnego czasu dołączyła się Anna Niesobska dyrektor GCK w Bolesławcu wraz z pracownikami, Stowarzyszeniem Nadwrażliwi, Kreatywnymi Kobietami z Bolesławca oraz Dorotą Makówką wójtem gminy reprezentującą tutejszy samorząd, i przy wsparciu lokalnych mediów.

Wydarzenie w formie online odbyło się w ramach II Festiwalu „Zaczarowane Piosenki”. Koncert był udostępniany na żywo na Facebooku Gminnego Centrum Kultury w Bolesławcu i FB lokalnych mediów. Pani dyrektor, w jaki sposób tego nie wiemy, udało się namówić do udziału znanych artystów, wokalistów, muzyków i animatorów kultury. Dla Państwa zaśpiewali wspaniali artyści m.in.Michał Wiśniewski z Andrzejem Wawrzyniakiem, Tomasz Szczepanik, Maciej Balcar, Marcin Wawrzynowicz, Leszek Kopeć, Marek Andrzejewski, Witold Pelka z kwartetem smyczkowym AQłartet, Miłosz Szefner, Tomasz Wojtan Mirosław Czyżykiewicz, oraz wielu innych wykonawców, także młodych artystów z Bolesławca, Trzcinicy, Ostrzeszowa okolic.

Przedsięwzięcie składało się z dwóch etapów: przesłuchań konkursowych oraz 1 czerwca Koncertu Galowego Laureatów i koncertu wspaniałych Gości. W czasie emisji były organizowane licytacje przedmiotów, mebli, obrazów, różnych rzeczy podarowanych przez darczyńców, a wszystko po to, aby uzbierać środki na najdroższy lek świata ratujący życie Wojtusia Howisa z Galewic, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni.

Na portalu www.powiatowy.pl umieszczony jest licznik, który pokazuje ile zebrano już środków oraz ile brakuje do potrzebnej kwoty 9 milionów złotych. Ze względu na charakter przedsięwzięcia potrzebne było wsparcie osób, którzy oglądali koncert, by w trakcie jego trwania, jak również po zakończeniu licytowali i wpłacali datki.

Inicjatywa charytatywna w formie koncertu online oraz jego crosspostowania przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Dziennikarze ITP i powiatowy.pl na zaproszenie Pani dyrektor Anny Niesobskiej uczestniczyli w koncercie i obserwowali ekipę realizatorów koncertu, wspaniałych konferansjerów Panów Witolda Pelkę i Sławomira Janelta oraz brali udział w licytacji i kupnie.
Reakcją na koncert było intensywne przekazywanie środków na leczenie Wojtusia.

W imieniu organizatorów i naszym DZIĘKUJEMY ludziom dobrej woli za aktywne wsparcie tej akcji.
Red.

Opublikowany przez Gminne Centrum Kultury w Bolesławcu Poniedziałek, 1 czerwca 2020

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bolesławiec. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.