Zakończenie piłkarskiego sezonu w Bolesławcu

Blisko 50 zawodników i zawodniczek Akademii Piłkarskiej Bolesławiec zakończyło w piątek, 26 czerwca tegoroczny sezon piłkarski. W spotkaniu oprócz rodziców i dzieci udział wzięli: wójt gminy Bolesławiec – Dorota Makówka, przewodniczący Rady Gminy w Bolesławcu – Artur Dulski i skarbnik Gminy Bolesławiec – Jarosław Jeziorowski.

Wszyscy zawodnicy otrzymali nowe dresy. To zasługa samorządu z Bolesławca, który przyznał na ten cel środki w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych.

Tradycyjnie też doceniony został udział w treningach, turniejach i rozgrywkach. Do sportowców z terenu całej gminy powędrowały okolicznościowe statuetki ufundowane przez trenera.
Jak co roku na wysokości zadania stanęli rodzice dzieci trenujących w klubie. Od słodkości i pysznego jedzenia uginały się stoły.

– Cieszę się, że jest was aż tylu i osiągacie sportowe sukcesy – mówiła wójt Dorota Makówka. – Z uwagą śledzę występy AP Bolesławiec i zawsze wam kibicuję. Cieszę się, że mogliśmy pomóc.

– Myślę, że to dobrze wydane pieniądze – przyznał przewodniczący Rady Gminy w Bolesławcu, Artur Dulski. – Dobrze, że rośnie piłkarski narybek. Może z czasem na bazie tych zawodników uda się w naszej gminie powrócić do seniorskiej piłki.

Sportowy sezon podsumował pracujący z młodzieżą trener Marcin Wiśniewski.

– Ten rok jest wyjątkowy i z przyczyn obiektywnych wielu rzeczy nie udało nam się zrobić – mówił. – Od sierpnia wracamy do zajęć. Będziemy próbować nadrobić stracony czas.

AP Bolesławiec ogłosił już nabory w rocznikach 2007-2009, 2010-2012 i 2013-2015. Chętni mogą zgłaszać się do trenera pod nr telefonu 602 639 236

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.