MOK w Lututowie z dofinansowaniem „Infrastruktura domów kultury”

Miło nam poinformować, że złożony w listopadzie 2019 roku przez Miejski Ośrodek Kultury w Lututowie wniosek do programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Infrastruktura domów kultury” został rozpatrzony pozytywnie. 

Od 1 czerwca 2020 roku rozpoczęliśmy realizację projektu „Remont i modernizacja sali widowiskowej”. Celem programu jest zapewnienie optymalnych warunków dla działalności domów i ośrodków kultury w zakresie edukacji kulturalnej i animacji kultury poprzez modernizację i rozbudowę ich infrastruktury.

MOK otrzymał na to zadanie dofinansowanie w wysokości 215 000,00 zł. W ramach projektu zostaną wykonane prace remontowe sali i sceny, zamontowane rolety zewnętrzne, klimatyzacja, okotarowanie sceny oraz zakupione zostanie nowe nagłośnienie wraz z oświetleniem scenicznym.

Realizacja projektu zostanie zakończona w grudniu 2020 roku. Mamy nadzieję , że poprawa stanu infrastruktury kultury wpłynie na zwiększenie dostępu do oferty kulturalnej oraz podniesie jej atrakcyjność a wdrażając nowe technologie wzmocni działalność o charakterze ponadregionalnym.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.”

Miejski Ośrodek Kultury w Lututowie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.