[Trzcinica] Pomoc dla poszkodowanych przez powódź

Trzcinica gmina Jasło to miejscowość położona w malowniczym terenie w województwie podkarpackim, w powiecie jasielskim. Miejscowość leży nad rzeką Ropą. Z racji wykopalisk archeologicznych, Trzcinica nazywana jest „ Troją Północy”. Znajduje się tu skansen archeologiczny „Karpacka Troja”.

Z sołectwem Trzcinica gmina Jasło w 2016 roku została nawiązana współpraca. Przedstawiciele sołectwa Trzcinica gmina Jasło gościli w naszej Gminie w 2017 roku w trakcie IX Dni Gminy Trzcinica. Wiele radości sprawił występ kapeli „Trzcinicoki”

27 czerwca 2020 roku tereny, na których leży Trzcinica gmina Jasło nawiedziły gwałtowne ulewy, które spowodowały powódź, skutkiem której były liczne zniszczenia.

1 lipca 2020 roku z inicjatywy Wójta Gminy Trzcinica odbyło się spotkanie z sołtysami gminy Trzcinica w sprawie ewentualnej pomocy dla osób poszkodowanych w powodzi. Decyzja była jednogłośna na „tak”. W pomoc zaangażowali się księża, sołtysi wraz z radami sołeckimi, KGW, OSP, organizacje i stowarzyszenia, firmy a także mieszkańcy.

W dniach od 13 do 15 lipca 2020 roku w poszczególnych sołectwach gminy Trzcinica zbierane były artykuły pierwszej potrzeby, pościel oraz meble dla poszkodowanych na skutek powodzi mieszkańców. 21 lipca 2020 roku całość została załadowana, następnie 22 lipca 2020 roku dostarczona do Trzcinicy gmina Jasło . Transport nieodpłatnie udostępnił Pan Marcin Gatner.

Kolejna pomoc to produkty i środki rolnicze takie jak ziemniaki, zboża, sianokiszonka itp. Ten transport dotarł do Trzcinicy gmina Jasło 23 lipca 2020 roku, a w jego organizację włączyli się sołtysi oraz rolnicy. Całość koordynował Pan Stanisław Polowy, przedstawiciel Izby Rolniczej, a transport sfinansowało Sołectwo Trzcinica.

Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik pragnie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania pomocy dla poszkodowanych przez powódź. Dziękuje za przygotowanie obu transportów i ich dostarczenie na miejsce, a także za każdą okazaną pomoc.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Trzcinica. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments